PORAZ PPD-a ZAGREB

Vujoviću ovacije u Skopju: Trudio sam se zadržati emocije…

01.10.2014 u 08:18

U derbiju 5. kola regionalne SEHA lige rukometaši PPD-a Zagreb poraženi su Skopju pred 2.500 gledatelja od Vardara 32:29 te su time upisali drugi poraz sezoni

Nakon senzacionalne pobjede nad Kielom u Ligi prvaka, pred više od deset tisuća gledatelja u zagrebačkoj Areni rukometaši PPD-a Zagreb nisu uspjeli nadigrati motivirane igrače Vardara predvođene trenerom Raulom Gonzalesom.

U krcatoj dvorani Kale momčad Vardara do pobjede je vodio sjajni Dobrivoje Marković (10 golova), a zanimljivo je spomenuti kako je Vardar u vodstvu bio svih 60 minuta. Blaženko Lacković i Alex Dujšebajev dodali su po četiri gola. Kod PPD-a Zagreb najefikasniji su bili Josip Valčić sa sedam i Luka Stepančić sa šest golova.

Trener PPD-a Zagreb Veselin Vujović, koji je trener Vardara bio od 2006. do 2010., očekivano je dočekan ovacijama domaćih navijača, a nakon poraza je rekao:

'Jasno je da mi je ova utakmica bila specijalna, trudio sam se kako bih zadržao emocije, ali ne vjerujem da bi itko ostao čvrst. Proradile su emocije, a ovo što sam doživio u Skopju… ne znam je li neki sportaš može doživjeti. Zahvalan sam Makedoniji i Vardaru za sve što sam ovdje doživio. Utakmica? Vardar je zasluženo pobijedio; dominirali su od prve minute, ali nisu se mogli opustiti. Nakon pobjede nad Kielom moji igrači su bili psihički i fizički istrošeni', kazao je Vujović.