NITKO SE NIJE NADAO

Višestruki prvak svijeta povukao najteži potez života: S dvoje male djece...

27.07.2023 u 16:53

Četverostruki svjetski prvak u skijaškom trčanju Norvežanin Hans Christer Holund (34) objavio je kraj karijere

Holund je odluku o povlačenju objavio na društvenim mrežama poručivši kako želi otvoriti mjesto u reprezentaciji mlađim nordijcima.

'Bila je to teška odluka, ali s dvoje male djece i brojnim drugim projektima, mislim da je ispravno prepustiti mjesto mlađim, uspješnijim i angažiranijim natjecateljima. Neka se bore za medalje na domaćem svjetskom prvenstvu 2025. godine,' napisao je Holund.

'Skijaško trčanje će biti moja velika strast i u mirovini', dodao je.

Holund je tijekom karijere osvojio četiri zlatne medalje na svjetskim prvenstvima, a ima i olimpijsko srebro iz Pekinga, te broncu iz Pjongčanga.

U Svjetskom kupu debitirao prije 14 godina nastupivši u 144 utrke.

'U karijeri sam osvojio više nego što sam sanjao kao dijete', poručio je Norvežanin.