KUP KRALJA

Villarreal na poluvremenu gubio kod drugoligaša Cartagene, a onda 'bacio petardu'. Dalje ide i Valencija

03.01.2023 u 21:28

Nogometaši Villarreala i Valencije uspješno su obavili posao u šesnaestini finala španjolskog Kupa kralja te su izborili plasman među posljednjih šesnaest momčadi

Valencia je u gostima svladala trećeligaša La Nuciju s 3-0. U prvom poluvremenu su strijelci za prvoligaša bili Kluivert u 3. i Moriba u 31. minuti, dok je sve okončano pogotkom Huga Dura u 72. minuti za konačnih 3-0.

Villarreal je gostovao kod drugoligaša Cartagene koja je iznenađujuće povela u 39. minuti golom Pabla Vazqueza. No, Villarreal je brzopotezno okrenuo rezultat u drugom poluvremenu i na kraju slavio 5-1.

Prvo je Alex Baena izjednačio u 49. minuti, a potom su Danjuma u 56. i Jose Luis Morales u 60. minuti zabijali za 3-1 Villarreala. Sve je okončano pogocima u završnici, a strijelci su bili Chukwueze u 85. i Capoue u posljednjoj minuti.

Za domaćina je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Toni Datković.

Kup kralja, šesnaestina finala:

Cartagena - Villarreal 1-5 (Vazquez 39 / Baena 49, Danjuma 56, Morales 60, Chukwueze 85, Capoue 90)

La Nucia - Valencia 0-3 (Kluivert 3, Moriba 31, Hugo Duro 72)