EUROPSKA LIGA

Villarreal kod Porta, Benfica domaćin Bragi

28.04.2011 u 23:01

Nakon polufinalnih uzbuđenja u Ligi prvaka u četvrtak su na redu utakmice u Europskoj ligi. Najzanimljivije detalje s polufinalnih ogleda Benfica – Braga i Porto – Villarreal pratite na tportalu

Španjolski Villarreal brani čast ostatka Europe protiv tri portugalska kluba koja su izborila polufinalne dvoboje.

Danas se igraju prvi susreti dok su uzvrati za tjedan dana (5. svibnja), a mnogi par Porto – Villarreal smatraju da je finale prije finala.

PORTO - VILLARREAL 5:1

90+2' - kraj utakmice
90' - 5: 1 - GOOOOL - potop gostiju. Nakon kornera Falcao je glavom zabio svoj četvrti gol
86' - Cazorla je opalio sa 16 metara, ali je Helton izbio loptu u korner
75' - 4:1 - GOOOOL - Guarin je izveo slobodni udarac s desne strane, a Falcao je glavom još jednom svladao Lopeza
67' - 3:1 - GOOOOL - Hulk je prošao po desnoj strani, a njegovo ubacivanje s nekoliko metara je Falcao pospremio u gol
61' - 2:1 - GOOOOL - Guarin je prevario čuvara, uzdrmao vratnicu, a odbijenu loptu zatim glavom kroz noge Lopeza gurnuo u mrežu
49' - 1:1 - GOOOOL - Lopez je srušio Falcaa koji je sigurno realizirao jedanaesterac

45'+2 - Hulk je mogao odmah uzvratiti, ali je Lopez bio spreman na to iskušenje
45' - 0:1 - GOOOOL - Nilamr je ubacio s desne strane, a Cani pogodio za zasluženo vodstvo
42' - Lopez je skinuo udarac Rodrigueza
35' - Rossi je iz blizine prebacio golmana, ali i gol
31' - Hulkov udarac s 18 metara je prohujao pored lijeve vratnice
28' - Rossi je u trku pretrčao vratara Heltona, ali je loptu koja je išla u gol klizećim startom blokirao Alvaro
25' - zadnja linija Porta je opet ispala, ali Nilmar nije dobro reagirao i Villarreal nije došao do prednosti
23' - Hulkov slobodnjak je završio daleko na tribinama
16' - nema previše uzbuđenja na stadionu Dragao
7' - fantastična prilika za Španjolce. Nilmar je izbjegao zaleđe, stigao pred gol Porta, ali je njegov udarac fenomenalno skinuo Helton
5' - nakon početnog pritiska Porta gosti su uspostavili ravnotežu
1' - vratar gostiju Lopez krajnjim je naporom skinuo loptu s glave domaćeg napadača

BENFICA  - BRAGA 2:1

90+3' - kraj utakmice
90+2' - Jara je mogao u zadnjim trenucima povećati prednost Benfice, ali je njegov pokušaj zaustavio Artur
82' - Lima je bio u prilici, ali je domaćina spasio pouzdani Roberto
70' - Alan nije bio precizan, Benfica je zadržala minimalnu prednost
59' - 2:1 - GOOOOL - slobodnjak je majstorski izveo Cardozo, Artur nije imao šanse
53' - 1:1 - GOOOOL - nakon slobodnjaka s lijeve strane, najviše je skočio Vandinho koji je s glavom s gotovo 16 metara izjednačio rezultat
50' - 1:0 - GOOOOL - Benfica je okrunila svoju premoć. Nakon ubacivanja Cardozo je uzdrmao vratnicu, a Jardel je bio na pravom mjestu
48' - Braga je skoro šokirala domaćina, ali udarac Lime uspio je zaustaviti vratar Roberto

44' - Cardozo je još jednom razočarao domaće navijače, opet nije pogodio
41' - još jedna velika prilika za Benficu, ali je sada Artur nadmašio Aimara
32' - Benfica je bolja, ali Cardozo nije namjestio nišanske sprave
28' - Benficina obrana je sjajno uigrana, Bragini napadači uletavaju u zaleđa
21' - sada je Saviola izmakao Braginoj obrani, ali opet spašava vratar Artur
12' - Cardozo je zatresao mrežu, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa
11' - prvi zicer za domaćina, ali je Artur obranio
3' - lijevi branič Brage okušao je udarac, ali nije bilo posla za Roberta