teška ozljeda

[VIDEO] Ramon Mierez dobio je udarac kopačkom u glavu nakon kojeg se uopće ne sjeća zadnjih 20 minuta utakmice

10.02.2022 u 10:26

Nogometaši Osijeka u nedjelju (13. veljače, 17.30 sati, Arenasport 3, MAXtv) u 23. kolu Hrvatski Telekom Prve lige dočekuju Rijeku. No, derbi će gotovo sigurno propustiti argentinski napadač Ramon Mierez (24) koji se oporavlja od teškog potresa mozga

Osijek je skupo platio gostujuću 3:1 pobjedu u 22. kolu Hrvatski Telekom Prve lige kod Hrvatskog dragovoljca. Momčad Nenada Bjelice mučila se u Kranjčevićevoj te je do pobjede stigla tek u nastavku utakmice, no na kraju su ostali bez jednog od najvažnijih igrača koji će propustiti nedjeljni derbi s Rijekom (13. veljače, 17.30 sati, Arenasport 3, MAXtv).

Igrala se 50. minuta utakmice u Kranjčevićevoj kad je argentinski napadač u dresu Osijeka Ramon Mierez glavom krenuo na ubačaj s desne strane. Gužva u šesnaestercu Hrvatskog dragovoljca bila je poprilična, a nesretni je Mierez u toj akciji dobio kopačkom u glavu!

Ostao je ležati u petercu Dragovoljca, a Osijek je tek nakon intervencije iz VAR sobe dobio jedanaesterac iz kojeg je Damjan Bohar zabio za vodstvo 2:1. Uz važnu napomenu - riječ je o penalu za koji je Sudačka komisija HNS-a dan kasnije ustvrdila kako se VAR neopravdano uključio! Toliko o domaćim nogometnim sucima, VAR tehnologiji i primjeni iste...

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Ramon Mierez ostao je u igri te je teren napustio tek u 70. minuti, a sada su otkriveni detalji njegove ozljede.

Nesretni se argentinski napadač uopće ne sjeća tih 20 minuta koje je odigrao nakon udarca kopačkom u glavu, a pregledom u bolnici potvrđen mu je potres mozga!

• +10
HT Prva liga: Hrvatski dragovoljac - Osijek, 6.2.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Mierez se sada oporavlja uz strogo mirovanje i gotovo je sigurno da neće biti spreman za nedjelji derbi protiv Rijeke.

Hrvatski dragovoljac-Osijek1:3
Istra 1961-Dinamo Zagreb1:2