I TO NE BILO KOME

[VIDEO] Pogledajte možda i najspektakularniji gol sezone Europske lige

17.03.2023 u 08:09

Na Emirates stadionu u Lonodnu u četvrtak su uzvratnu utakmicu osmine finala Europske lige igrali Arsenal i lisabonski Sporting. U prvoj utakmici igranoj u Portugalu bilo je 2:2, pa je bilo jasno da pobjednik iz ovog ogleda ide u četvrtfinale

I sve je sjajno krenulo za Topnike, inače vodeću momčad engleske Premier lige. Xhaka je zabio već u 19. minuti za vodstvo 1:0.

Međutim, u 62. minuti Pedro Gonçalves šokirao je golmana Arsenala, ali i sve gledatelje na Emiratesu.

Povukao je loptu, ali i primijetio da je Ramsdale izašao s gola. Uputio je udarac gotovo s polovine igrališta i milimetarskom preciznošću poslao loptu koji centimetar ispod vratnice u mrežu.

A kako je to izgledalo, pogledajte OVDJE.

Time je rezultat izjednačen na 1:1, a kako golova do isteka 90. minute više nije bilo, igran je produžetak. No, niti u tih 30 minuta nije bilo promjene rezultata, pa su o pobjedniku odlučivali udarci s bijele točke.

I tu su gosti iz Lisabona bili mirniji, staloženiji i uspjeli su izboriti nastup u četvrtinalu.