IZBOR TPORTALA

[VIDEO] Ovo je pet najljepših golova 16. kola SuperSport HNL-a, ali i jedan nesretni trenutak koji se dogodio nakon fenomenalne obrane

07.11.2022 u 09:43

Odigrano je 16. kolo SuperSport HNL-a, a tportal je za vas izdvojio najbolje trenutke sa pet utakmica

Na pet susreta palo je 11 golova, prosjek malo veći od dva pogotka po susretu. No ni ovoga puta nije nedostajalo golčina, briljantnih asistencija, fenomenalnih obrana vratara i nespretnih autogolova… Domaćini su upisali tri pobjede (Dinamo – Šibenik 3:0, Hajduk - Osijek 3:1, Istra 1961 – Gorica 1:0), jednom su slavili gosti (Varaždin – Rijeka 0:3), a utakmica Slaven Belupa i Lokomotive završila je nepopularnim rezultatom – 0:0.

1. Lindon Selahi u 85. minuti skinuo je paučinu iz bližeg gornjeg kuta nemoćnog varaždinskog vratara. Albanac je opalio s desna iskosa i zabio jedan do svojih najljepših golova karijere, a Rijeka je tada povela 2:0.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

2. Mirisalo je na 0:0, a onda je Alžirac Monser Bakrar u 90. minuti sjajno prihvatio jedno dugačko dodavanje i sa oko 14 metara precizno pogodio za pobjedu Istre 1:0.

3. Emir Sahiti je poentirao u 10. minuti za vodstvo Hajduka protiv Osijeka 1:0, ali nas je osim gola oduševio i način kako je Marko Livaja izdržao nalet suparničkog igrača i zatim majstorski asistirao.

4. Marin Leovac je pogodio poluvolej s 15 metara i u tome trenutku donio Osijeku izjednačenje na Poljudu (1:1).

5. Mislav Oršić je ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, Martin Baturina je pustio loptu kroz noge do Brune Petkovića koji je zabio svoj osmi gol ove sezone za konačnih 3:0 na Maksimiru.

VAN KONKURENCIJE

Nije gol, nego je bio autogol Marcosa Mine, ali u toj akciji najviše nas je oduševila obrana vratara Šibenika Lovre Rogića koji je instinktivno nogom iz blizine obranio pokušaj glavom Brune Petkovića, a onda je na odbijenu loptu naletio nesretni Kolumbijac.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.