NBA liga

[VIDEO] Ja Morant ubacio rekordna 52 koša Spursima, a svi govore o njegovom zakucavanju preko 216 cm visokog centra!

01.03.2022 u 10:50

U derbiju Istoka NBA lige, susretu dvije najbolje momčadi te konferencije, košarkaši Miami Heata svladali su Chicago 112:99 na domaćem parketu. No, junak večeri bio je Ja Morant koji je San Antoniju ubacio 52 koša

Miami je time upisao četvrtu pobjedu u nizu, ali je i pobjegao Chicagu na dvije pobjede prednosti. U prvom dijelu susreta domaći sastav je stvorio prednost od devet poena, ali je sve zaključio sjajnom trećom četvrtinom koju je dobio 36-21.

Gabe Vincent je za Miami ubacio 20 poena, kao i Tyler Herro s klupe, s tim da je Herro dodao i šest skokova te pet asistencija. Adebayo i Butler su ubacili po 15, a Adebayo je tome dodao sedam skokova, pet dodavanja i dvije blokade. Kod Chicaga je najbolji bio Zach LaVine s 22 poena.

Novu sjajnu utakmicu odradio je 22-godišnji Ja Morant, najveća zvijezda Memphisa. Njegova je momčad na domaćem parketu svladala San Antonio 118:105, a Morant je ubacio rekordan broj koševa u karijeri - 52. Bila je to prava simultanka jednog od najboljih košarkaša današnjice koji je već u prvom poluvremenu ubacio 29 poena.

Imao je sjajan šut iz igre (22-30). Opalio je i pogodio sva četiri šuta za tri poena, imao je sedam skokova, zakucavao je preko gostujuće obrane… Na drugoj strani čak su šestorica Spursa ubacila dvoznamenkasti broj poena, no u obrani nisu imali odgovor na Moranta koji je Memphis doveo blizu Golden Statea i drugog mjesta na Zapadu. Te dvije momčadi imaju isti broj pobjeda, ali Memphis je trenutačno na dva poraza više.

Jedno njegovo zakucavanje preko 216 cm viskog austrijskog centra Jakoba Poeltla brzo se proširilo društvenim mrežama. Tako zakucavanje rijetko se viđa!

Bez Duranta, Irvinga, Harrisa i Simmonsa Brooklyn je teško nastradao na domaćem parketu od Toronta. Kanadski klub je pobijedio 133-97, a već nakon uvodnih 12 minuta stvorio je 15 poena razlike.

Odličnu utakmicu je odigrao Scottie Barnes koji je ubacio 28 poena uz šut 12-14 te 16 skokova, četiri asistencije i pet ukradenih lopti. Imao je Toronto i skoro 50-postotni šut za tri poena (18 od 38). Kod Netsa je prvi strijelac s 15 koševa bio LaMarcus Aldridge.

Nakon dva poraza u nizu pobjedu je upisao prvak Milwaukee koji je pred svojim navijačima svladao Charlotte 130-106. Svatko iz petorke Bucksa ubacio je dvoznamenkasti broj poena, a prvo ime bio je Giannis Antetokounmpo s 26 poena, 16 skokova i šest asistencija.

I dalje se na sedmom mjestu Zapadne konferencije drži Minnesota koja je ovom prilikom nadjačala Cleveland u gostima sa 127-122. D'Angelo Russell vodio je Minnesotu do slavlja s 25 poena, četiri skoka i tri dodavanja.