NBA LIGA

[VIDEO] I to je moguće, produžetak krenuo vodstvom jedne momčadi

01.02.2022 u 10:19

Indiana Pacersi su na svom parketu pobijedili LA Clipperse s 122:116, a hrvatski centar Ivica Zubac nije igrao zbog ozljede potkoljenice

Rookie Indiana Isaiah Jackson pokazao se junakom dvoboja s 26 poena i 10 skokova, dok je Amir Coffey (27) dao najviše za Clipperse, koji su gostujuću turneju okončali s nizom 4-4.

Clippersi su igrali i bez Kawhija Leonarda i Paula Georgea, te su pali na osmo mjesto Zapada.

Tyrese Maxey (33) je 26 sekundi prije kraja produžetka postigao ključni koš kojim su Philadelphia 76ersi poveli 120:119, a nakon promašaja Williamsa te skoka i fantastične asistencije Mtissea Thybullea, Maxey je položio loptu u koš za konačnih 122:119. Tobias Harris (31) i Andre Drummond (16,23 skoka) su dali svoj doprinos u petoj uzastopnoj pobjedi i to bez najveće zvijezde Joela Embiida. Ja Morant (39) je predvodio Grizzliese.

Ova utakmica je posebna po tome što se u produžetak nije krenulo s neriješenim rezultatom. Na kraju regularnog dijela bilo je 111:111, ali je trener Philadephije Doc Rivers između posljednje četvrtine i produžetka dobio tehničku pa je lopta krenula u igru tek nakon izvedenog bacanja igrača Memphisa Desmondea Banea za vodsvo Grizzliesa 112:111. Praktički, bio je to rezultat s kojim se krenulo u produžetak.

Golden State Warriorsi su s 122:108 pobijedili u gostima Houston Rockets na krilima Stephen Currya i njegovih 40 poena, od čega je 21 postigao u zadnjoj četvrtini. Warriorsima je to šesta pobjeda u nizu, a Houstonu 11. domaći poraz zaredom.

Boston Celticsi su kod kuće s 122:92 nadigrali Miami Heat s dobrim učincima Jaylena Browna (29) i Jaysona Tatuma (20). Kod Miamija, koji je ovim porazom izgubili vodeće mjesto na Istoku, Max Strus je zabio 27 poena.