HT prva liga

[VIDEO] Hari Vukas krivca za poraz pronašao u svojim igračima, trener Šibenika Krunoslav Rendulić otkrio što ga posebno smeta

18.10.2020 u 17:57

Nakon utakmice Hajduka i Šibenika svoje su viđenje ponudili treneri obje momčadi

Šibenik je s 0:1 na Poljudu pobijedio Hajduk golom Sahitija u 35. minuti. Nakon utakmice u emisiji Hajduka se oglasio trener pobjedničke ekipe Krunoslav Rendulić.

• +22
Hajduk - Šibenik Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

'Moram čestitati momcima na pobjedi. Igramo puno bolje nego što pokazuju bodovi i stanje na ljestvici. Mi smo i danas došli napasti Hajduk od prve minute i uzeti tri boda. Razbijali smo visoko Hajdukovu igru, ali dodali smo tri igrača u obranu da nabrojimo Hajduk kojem je Caktaš polušpica. Znali smo da ćemo se u nekom trenutku morati braniti i to smo uspjeli', rekao je Rendulić pa pohvalio strijelca Sahitija koji je na posudbi upravo iz Hajduka:

'Sahiti ima kvalitetu, jedini njegov problem je kontinuitet, ali malo pomalo hvata konce. Odradi sve što treba, defenzivu pogotovo, jako smo zadovoljni s njim.'

Šibeniku slijedi dvoboj s Dinamom.

'Sad ćemo se proveseliti i onda pripremiti za Dinamo. Ljuti me kad pročitam da nemamo što izgubiti. U svakoj utakmici su u igri tri boda. Tako ulazimo u svaku utakmicu, pa i protiv Dinama', rekao je Rendulić.

Nakon njega, Hajdukovim se navijačima obratio i trener 'bijelih' Hari Vukas.

'Zaslužena pobjeda Šibenika. Bili smo u lošem ritmu i nismo uspjeli odigrati kako treba. Kao da smo svi zajedno mislili da će to biti lako. Hajduk mora pobjeđivati ovakve utakmice na Poljudu. Bili smo spori i inertni i zato smo izgubili', rekao je Vukas pa dodao:

'Ako smo u prijašnjih nekoliko utakmica bili na dobrom nivou, za ovu to ne možemo reći. Osim prilike iz prve minute ušli smo u ritam koji nam nije odgovarao, na sve smo kasnili, a Šibenik se povukao i dobro se branio. Nismo ni zaslužili više od ovoga.'

Vukas je krivca za poraz pronašao u igračima koji su pogrešno pristupili utakmici.

'Sve smo probali... Probali smo s razgovorom na poluvremenu, mijenjali smo i sustav i igrače, ali sve je bilo uzalud. Većina igrača nije bila u dobrom ritmu i to je bio problem', rekao je iskreno Vukas pa dodao:

'Nismo dobro pratili što Šibenik radi. Računali smo da neće moći izdržati isti tempo u drugom poluvremenu. Mijenjali smo da dobijemo nešto u napadu, ali nismo uspjeli. Bilo je ovo nedovoljno za dobiti utakmicu', poručuje Vukas.