repovi derbija

[VIDEO/FOTO] Željko Kopić otkrio taktiku kojom je 'slomio' Rijeku, a onda je posebno istaknuo dva svoja igrača

11.04.2022 u 06:44

Dinamo je u derbiju 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici preokretom pobijedio Rijeku 2:1 i tako se približio obrani titule prvaka. 'Modri' su u samo sedam minuta 'okrenuli' rezultat i u završnici utakmice stigli do velikog slavlja

'Nismo ni očekivali da će biti jednostavno. Čestitam igračima na bespoštednoj borbi i vjeri u pobjedu. Ulazak u utakmicu nije bio dobar, bili smo sterilni i ovo nam je bila B-varijanta s igračima na terenu', rekao je trener Dinama Željko Kopić nakon utakmice i dodao:

'Oršić i Bočkaj uz tri vezna i dva krilna igrača pomogli su nam u kontroli igre. Već krajem prvog dijela je bilo bolje, vratili smo stabilnost posjeda. U poluvremenu smo dogovorili nastavak u visokom intenzitetu, postali još ofenzivniji i to nam se isplatilo.'

'Modri' su u nastavku utakmice krenuli u ofenzivnijoj postavi i na kraju slomili Rijeku.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:2 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'S jedne strane smo imali veći broj ofenzivaca na terenu, onih koji donose kvalitetu. Rijeka nije bila na nivou tada, nisu nam mogli previše naškoditi. Mi smo našli balans između ofenzivnog pristupa i nedozvoljavanja kontri. Pohvale Šutalu i Theophileu za zadnjih pola sata. Preuzeli smo rizik, ali i ostali dobri odostraga', istaknuo je Kopić koji je pogodio s izmjenama - Andrić i Emreli unijeli su dodatnu energiju u napadačkom dijelu, a Tolić i Špikić dodali su agresiju i sigurnost u samoj završnici.

• +37
NK Rijeka - NK Dinamo, HT Prva liga, 10.4.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

'Mislim da se ne trebamo ponavljati oko toga koliko nam je nedostajao Ademi. Emreliju treba vremena, ali on pokazuje klasu. To su igrači visoke kvalitete. Puno ih vraćamo kroz utakmice, bilo je puno problema, ali nosimo se sa svojim dobrim i manje dobrim stvarima, moram biti zadovoljan. Ne gledam to tako da smo se riješili jednog konkurenta, bitno je pobjeđivati. Bez obzira na to s kim igramo, mi moramo uvijek biti na pravoj razini, do zadnjeg kola u borbi za titulu', zaključio je trener Dinama Željko Kopić nakon pobjede na Rujevici protiv Rijeke.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:2, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Slaven Belupo-Osijek0:1
Rijeka-Dinamo Zagreb1:2