poraz u derbiju

[VIDEO/FOTO] Trener Rijeke Goran Tomić žali za propuštenim prilikama: Imali smo vodstvo i limitirali Dinamo, ali nije bilo dovoljno...

11.04.2022 u 08:03

Ušla je Rijeka u nedjeljni derbi s Dinamom furiozno. Već u šestoj minuti Čerin je zabio za vodstvo domaćih 1:0 i činilo se da će 'modri' Rujevicu napustiti pognutih glava. No, u nastavku se sve preokrenulo na stranu gostiju iz Zagreba

'Čestitam Dinamu. Odigrali smo dobru utakmicu, pogotovo u prvom poluvremenu. Napravili smo sve što smo se dogovorili...', kazao je nakon 2:1 poraza trener Rijeke Goran Tomić. Da, imala je njegova momčad vodstvo već nakon šest minuta igre...

'Imali smo vodstvo, limitirali smo Dinamo u njihovim šansama. Igrom sam bio zadovoljan. U drugom poluvremenu je Dinamo pritisnuo, no imali smo i mi svoje prilike kod 1:0. Mislim da bi s 2:0 utakmica otišla u drugom smjeru', razmišljao je Tomić svjestan propuštenih prilika.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:2, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Dinamo je nakon toga navalio svim snagama. Plod njihove kvalitete bila su dva gola... Ali, trebao nam je drugi gol, pogotovo kad je Dinamo igrao otvoreno. Imali smo prilike, nismo zabili. Nedostajali su nam dinamični vezni igrači koji bi možda podignuli ritam. No oni koji su bili na terenu dali su sve od sebe', istaknuo je Tomić uz napomenu:

• +37
NK Rijeka - NK Dinamo, HT Prva liga, 10.4.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

'Pavičić je bio ozlijeđen, a Vučkić je ozlijeđen od jučer. Ja igračima nemam što zamjeriti. Naslov? Mi se pripremamo za prvu sljedeću utakmicu, na kraju će tablica pokazati svoje. Imamo svoju priliku i u Kupu', zaključio je trener Rijeke Goran Tomić.

NK Rijeka - NK Dinamo 1:2 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Slaven Belupo-Osijek0:1
Rijeka-Dinamo Zagreb1:2