GOLIJADA NA ŠUBIĆEVcu

[VIDEO/FOTO] Šibenik je nevjerojatnim golom Grezde vodio na poluvremenu, ali su u nastavku 'Lokosi' razbili svojeg domaćina

U dvoboju 27. kola HT Prve lige nogometaši Lokomotive su u gostima svladali Šibenik s 4:1. Strijelac za domaćina bio je Eros Grezda (14), a za goste Lukas Kačavenda (65, 77), Nikola Soldo (67) i Indrit Tuci (84)

Lokomotiva je u Šibeniku došla do devete pobjede u sezoni, a Šibenik je doživio 15. poraz u prvijencu Deana Računice na klupi kluba sa Šubićevca. Šibenik je poveo i držao vodstvo sve do 65. minute, kada su primili prvi gol, a onda se njihova igra raspala.

• +4
Šibenik - Lokomotiva, 27. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Šibenik je do prednosti došao već u 14. minuti golom povratnika u HT Prvu ligu Erosa Grezde, bivšega igrača Lokomotive. Antonio Marin je ubacio i pronašao u petercu potpuno samog Grezdu, koji je prsima primirio loptu, a onda je glavom poslao u mrežu u svom prvom nastupu za Šibenčane.

Šibenik - Lokomotiva 1:0 (Eros Grezda, 14) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Lokomotiva je u nastavku imala dvije šanse Kulenovića i Tucija, a u 65. minuti stigla je do izjednačenja. Cipetić je ubacio daleko iz auta, a prvo Kulenović pa Soldo prenijeli su loptu do Lukasa Kačavende, koji se oslobodio čuvara i zakucao loptu u mrežu.

Šibenik - Lokomotiva 1:1 (Lukas Kačavenda 65) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Samo dvije minute kasnije zagrebački sastav je došao do preokreta. Pogodak je postigao Nikola Soldo, koji je ostao nečuvan u petercu što je šibenski vratar odbio loptu.

Šibenik - Lokomotiva 1:2 (Nikola Soldo, 67) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Nade domaćih u povratak su bitno splasnule nakon crvenog kartona Karla Perića u 71. minuti, a pobjedu gostiju osigurao je najbolji igrač utakmice Kačavenda u 77. minuti nakon što je vratar Rogić obranio udarac Cipetića, a na odbijancu je najbrži bio Kačavenda.

Šibenik - Lokomotiva 1:3 (Lukas Kačavenda, 76) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Šibenska agonija se produžila šest minuta prije kraja kada je za konačnih 4:1 pogodio Albanac Tuci nakon što obrana domaćih još jednom nije uspjela očistiti loptu iz svog peterca.

Šibenik - Lokomotiva 1:4 (Indrit Tuci, 84) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Lokomotiva je peta s 36 bodova, a Šibenik osmi s 26.