luda večer u kneževini

[VIDEO/FOTO] Pogledajte totalni kaos i masovnu tučnjavu igrača po svršetku utakmice Monaca i Lyona; bila je to prava makljaža...

03.05.2021 u 09:19

Posljednja utakmica 35. kola francuskog prvenstva bila je derbi u svakom smislu te riječi, na kraju je Monaco našeg Nike Kovača na svom terenu izgubio 3:2 od Lyona, 'kneževi' su gol primili u 89. minuti utakmice, ali prava se 'akcija' odigrala nakon što je sudac označio kraj. Na terenu je izbila tučnjava među igračima

Fantastičnu su utakmicu odigrali Monaco i Lyon, bio je to pravi derbi, prepun akcije i s čak pet golova. Poveli su 'kneževi' u 25. minuti golom Vollanda, a u nastavku utakmice Lyon je preokrenuo. Za vodstvo 'lavova' zabili su Depay (57) i Marcelo (77). No, momčad Nike Kovača uspjela se vratiti u igru u samoj završnici, Lyon je od 70. minute igrao s igračem manje, a Ben Yedder je iz penala u 86. minuti poravnao na 2:2.

Svi su mislili kako će veliki derbi završiti bez pobjednika, no onda se u 89. minuti ukazao Cherki, napadač Lyona koji je u igru ušao samo minutu ranije. Zabio je za konačnih 3:2, ali utakmica nakon posljednjeg sudačkog zvižduka nije bila gotova.

• +5
AS Monaco - Olympique Lyon, tučnjava igrača, 2.5.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Valery HACHE / AFP / Profimedia

Dapače, tak je tada postalo zanimljivo jer su se na terenu sukobili igrači Monaca i Lyona! Nastao je totalni kaos, masovna tučnjava igrača. U općem metežu i naguravanju nije se znalo tko koga, padali su udarci s obiju strana, sav je kaos trajao nekoliko minuta dok se strasti nisu stišale.

Epilog? Glavni sudac utakmice Clement Turpin sa svojim je pomoćnicima mirno odgledao i taj 'produžetak', a potom je naknadno pokazao crvene kartone domaćim nogometašima Geubbelsu i Pellegriju, te Lyonovom De Scigliu. No, to su tek prve kazne, sigurno je da će glavni akteri ovog kaosa požaliti zbog svojih postupaka.