uz prvi poraz

[VIDEO/FOTO] Osijekov trener Nenad Bjelica nije tražio alibi i bio je posve iskren: Sve osim poraza bilo bi nezasluženo

12.12.2020 u 19:34

Nogometaši Osijeka pali su u Velikoj Gorici, gdje ih je domaćin daigrao i pobijedio 4:1. Strijelci za domaće bili su Dieye (13), Kalik (54, 65) i Mitrović (77), dok je jedini pogodak za goste postigao Mierez (49).

Bio je ovo prvi poraz Osijeka otkako ga je preuzeo Nenad Bjelica koji je dosada ostvario devet pobjeda i dva remija.

'Prije svega čestitke Gorici na zasluženoj pobjedi i na jako dobroj igri, nije bio naš dan, i prvo poluvrijeme je moglo biti uvjerljivije. Dosta smo se teško snalazili na ovom terenu, oni kao da su bili brži, bolje čitali igru, i poslije toga njihov gol pa odlazak na poluvrijeme. Nakon toga se vraćamo na energiji Jugovića i Lončara, zabijemo gol, imamo još koju situaciju za zabiti gol i onda primimo ovakav gol. Ali takve golove primaš kad nisi sto posto u utakmici, a mi u prvom dijelu nismo bili'.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Bjelica smatra kako bi navesti umor kao uzrok poraza bio jeftin alibi:

'Nogomet je to. Dobiti prvu loptu, drugu loptu na ovakvom terenu, puno znači. Nismo se mogli nametnuti. Ili su oni bili preraspoloženi ili smo mi bili loši u tome. Sve osim poraza ovdje bilo bi nezasluženo. Najlakši alibi bio bi umor, svi su umorni. To je jeftini alibi. Jednostavno, protivnik je bio bolji i kad je protivnik bio bolji, ja s time nemam nikakav problem, ali mi možemo bolje i moramo'.

• +5
Gorica - Osijek (15. kolo, HT Prva liga) Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Osijek sljedeće kolo igra sa Šibenikom:

'Važna utakmica kao i svaka druga. Nadamo se pobjedi, ovi igrači zaslužuju takav završetak polusezone', rekao je Bjelica.

GoricaOsijek4:1
VaraždinHajduk4:2