ht prva liga - 15. kolo

[VIDEO/FOTO] Kalikov euro-gol nakon velike greške Ivušića gurnuo Goricu prema pobjedi, a Bjelici donio prvi poraz na klupi Osijeka

12.12.2020 u 15:30

U prvoj utakmici 15. kola HT Prve lige, Gorica je dočekala lidera prvenstva, Osijek. No, Bjeličina momčad nije bila na nivou kao u prijašnjim utakmicama te je Gorica stigla do pobjede 4:1, nanijevši tako treneru gostiju prvi poraz, nakon devet pobjeda i dva remija

Osijek je do ovog kola, s dvije utakmice više od prvog pratitelja Dinama, bio na vrhu tablice s bodom prednosti. Gorica je pak i ove godine odlična te se zasad drži na trećem mjestu.

I jasno je, ambicija oba trenera, Dambrauskasa i Bjelice, bila je pobijediti u Velikoj Gorici. Obje su momčadi u dvoboj ušle raspoložene za nadigravanje, a domaćini su poveli u 13. minuti, nakon odličnog driblinga Špikića.

Na njegov ubačaj prvi je reagirao Suk, ali Ivušić je uspio odbiti loptu, ali točno pred Dieyea, kojem nije bilo teško zabiti s tri metra od gol crte.

Imali su i gosti svoje prilike, no Kahlina je u dva navrata sjajno intervenirao. Do kraja prvog poluvremena, Škorić je spasio Osijek još jednog primljenog gola, jer u zadnji je tren izbio loptu ispred strijelca prvog gola. Potom je Ivušić sjajno intervenirao na udarac Špikića i na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za Goricu.

U nastavak utakmice Osijek je ušao s dvojicom novih igrača, a ta se promjena odmah osjetila u igri gostiju. Ali i u rezultatu. Jer već u 48. minuti Mierez je izjednačio na 1:1.

Nastavilo se odlično na obje strane, a tada je Ivušić napravio veliku grešku, izgubio je loptu pri istrčavanju. Anthony Kalik je pak namjestio nogu i s preko 40 metara pogodio mrežu za novo slavlje Gorice 2:1. Dugo se provjeravalo je li kod tog gola sve bilo regularno, ali sudac Jović pokazao je na centar.

Osijek se posve otvorio, a onda je u 65. minuti stigla još jedna kazna Gorice. Izbjegao je Kalik zaleđe, jer primio je loptu na svojoj polovini terena i sjurio se prema Ivušiću te pokraj golmana Osijeka poslao loptu u mrežu za 3:1.

Pitanje pobjednika riješeno je u 77. minuti nakon što je Mitrović zabio za velikh 4:1 Gorice protiv Osijeka.

Bio je to prvi poraz Bjelice, jer u dosadašnjih 11 utakmica, koliko je na klupi slavonskog prvoligaša, upisao je devet pobjeda i dva remija.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.