HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Osijek kiksao protiv Gorice u Gradskom vrtu i tako propustio preuzeti vrh prvenstvene ljestvice

13.03.2022 u 19:07

Nogometaši Osijeka i Gorice u posljednjem su dvoboju 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom vrtu odigrali bez pobjednika i bez golova, 0:0

U prvom poluvremenu najveću priliku za Osijek imao je donedavni igrač Gorice Lovrić koji u 19. minuti nije iskoristio loše ispucavanje gostujućeg golmana Kotarskog, s dvadesetak metara pucao je prema praznom golu, ali lopta je prohujala pored stative.

Nekoliko minuta potom najbolju priliku za Goricu imao je Atiemwen, njega je sjajno proigrao Golubickas, napadač gostiju našao se sam pred golmanom Osijeka Ivušićem, no nije ga uspio i svladati.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +15
NK Osijek - NK Gorica, HT Prva liga, 13.2.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Kotarski je u 84. minuti ponudio još jednu veliku priliku Osijeku nakon što je loše reagirao na udarac Lovrića izdaleka te ju kratko odbio ispred sebe. Na taj je odbijanac natrčao Topčagić, no Kotarski se iskupio ušavši u udarac domaćem napadaču i njegov pokušaj izbio u korner.

NK Osijek - NK Gorica 0:0, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Ovim remijem drugi Osijek se bodovno poravnao s vodećim Dinamom, oba sastava imaju po 54 boda, ali Dinamo uz utakmicu manje, treća je Rijeka, koja je ranije u nedjelju iznenađujuće izgubila 2:1 od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca, s 52 boda, dok je četvrti Hajduk s 49 bodova i također utakmicom manje. Gorica je, pak, šesta s 33 osvojene boda, tri manje od pete Lokomotive te tri više od sedmog Slaven Belupa.

NK Osijek - NK Gorica 0:0, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Hrvatski dragovoljac-Rijeka2:1
Osijek-Gorica0:0