engleska liga

[FOTO] Ukrajinac Jarmolenko zabo u pobjedi West Hama pa se rasplakao, Chelsea u posljednjoj minuti do slavlja protiv Newcastlea

13.03.2022 u 17:41

Aktualni europski nogometni prvak Chelsea učvrstio se na trećem mjestu ljestvice Premier lige zahvaljujući minimalnoj 1:0 domaćoj pobjedi protiv Newcastle Uniteda u susretu 29. kola...

'Bluesi' sa Stamford Bridgea su do tri nova boda stigli golom Havertza (89) u samoj završnici utakmice.

Ovom pobjedom je treći Chelsea stigao do učinka od 59 bodova, 10 manje od vodećeg Manchester Cityja te sedam manje od drugog Liverpoola, ali i devet više od četvrtog Msnchester Uniteda.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 63. minute.

Newcastle je, pak, prekinuo niz od devet uzastopnih utakmica bez poraza te je 14. na ljestvici s 31 bodom.

• +9
Chelsea - Newcastle, Premiership, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Nikola Vlašić nije konkurirao za nastup u momčadi West Ham Uniteda koja je kao domaćin svladao Aston Villu 2:1. West Ham je poveo 2:0 preko Jarmolenka (70) i Fornalsa (82), a na konačnih 2:1 smanjio je Ramsey (90).

Posebno je emotivno bilo nakon što je za 'čekićare' zabio Ukrajinac Jarmolenko koji se nakon toga rasplakao, a suigrači su ga tješilo. Njemu zasigurno nije bilo do slavlja s obzirom na rat u Ukrajini...

• +10
West Ham United - Aston Villa, engleska liga, 13.3.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Martin Dalton / Shutterstock Editorial / Profimedia

Peti West GHam sad ima 48 bodova, kao i šesti Arsenal, ali Arsenal je odigrao četiri utakmice manje, dok je Aston Villa deveta s 36 bodova.

Everton je u sve težoj poziciji u borbi za ostanak nakon 1:0 domaćeg poraza od Wolverhampton Wanderersa koji je do tri boda stigao golom Coadyja (49). Kako su Leeds United i Watford ostvarili pobjede protiv Norwich Cityja, odnosno Southamptona, 17. Everton je sada iznad zone ispadanja samo zbog bolje gol-razlike od 18. Watforda. Oba sastava imaju po 22 boda, jedan više od 19. Burnleya.