sve se vrti oko njega

[VIDEO/FOTO] Marko Livaja uz promašeni penal opet zabio i to dva puta. U sljedećem kolu sigurno neće. Je li mu ovo trebalo?

26.10.2022 u 17:36

Marko Livaja je centralna figura ispodprosječne nogometne opredstava na Poljudu u kojoj Hajduk i Gorica odrađuju zaostaku utakmicu 4. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Već u 2. minuti utakmice Livaja je iskoristio pogrešku gostujuće obrane, našao se na pravom mjestu i rutinerski i hladnokrvno zabio za vodstvo Bijelih 1-0.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Bio je to njegov deveti gol u sezoni. Samo sedam minuta kasnije Hajduk je na poklon odgovorio poklonom pa je Francois mirno zabio za 1-1.

• +12
Hajduk - Gorica, 26.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Vojko Basic

U 11. minuti najbolji igrač Hajduka u zadnje dvije sezone - Marko Livaja je požutio, a kako mu je to treći akumulirani žuti karton tako će propustiti utakmici 15. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige u kojoj Hajduk gostuje kod Lokomotive (30.listopada, 15 h).

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAXSport

Nervozna i nepovezana igra Hajduka u nastavku prvog poluvremena utakmice 'nagrađena' je zvižucima s tribina.

Iskupljenje je stiglo u 59. minuti kada Livaja zabija iz penala za vodstvo Hajduka 2-1 i jubilarni deseti gol u sezoni.

Imao je prilku Livaja postići i hat-trick ali je u 92. minuti promašio novi jedanaesterac. Panenka nije prošla, ali za svoj pokušaj je nagrađen ovacijama s tribina.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.