ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Josip Pivarić iz penala zabio za važnu pobjedu Lokomotive koja je za nastavak sezone predstavila zvučno pojačanje

12.02.2021 u 20:18

U prvoj utakmici 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je u derbiju začelja kao gost svladala Varaždin 1:0. Važna je ovo pobjeda za 'lokose' u borbi za ostanak...

Derbi začelja pripao je gostima koji su imali bolje prilike na utakmici, a do tek četvrte prvenstvene pobjede su došli iz penala kojeg je u 29. minuti realizirao kapetan Josip Pivarić.

Zagrebački sastav je bio bolji u prvom dijelu i mogao je povesti već u 13. minuti kada je udarac Aliyua obranio golman domaćih Horkaš. Ipak, Lokomotiva je došla do gola u 29. minuti kada je Josip Pivarić zabio iz jedanaesterca, kome je prethodila VAR provjera. Gabrijel Boban igrao je rukom u kaznenom prostoru Varaždina i sudac Strukan je uz pomoć VAR-a dosudio penal.

U 31. minuti napadač Lokomotive Hadžić promašuje zicer s nekih pet-šest metara, a istom igraču je u 58. minuti udarac s desetak metara obranio Horkaš.

U 83. minuti igrač gostiju Aliyu je zabio gol, ali je VAR to poništio zbog zaleđa, a u trećoj minuti sudačkog dodatka branič Lokomotive Lešković je dobio crveni karton.

• +10
NK Varaždin- NK Lokomotiva, HT Prva liga, 12.2.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Lokomotiva je pobjedom ostala na predzadnjem mjestu s 18 bodova, bodom manje od Varaždina.

Tijekom dana 'lokosi' su se pohvalili novim zvučnim pojačanjem . U nastavku sezone čeka ih borba za ostanak u ligi, a u tome će im pomoći nekadašnji kapetan Mate Maleš (31)!

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Maleš je prvi put stigao u Lokomotivu u sezoni 2009./'10., gdje je do ljeta 2013., kao kapetan predvodio generaciju 'lokosa' koja je osvojila drugo mjesto u HT Prvoj ligi te je igrala finale Kupa. Ukupno je upisao 51 službeni nastup u dresu Lokomotive. Maleš je u karijeri još igrao za Dinamo, Rijeku, Cluj i Arezzo u kojem je igrao do kraja siječnja ove godine. S Dinamom je bio prvak Hrvatske 2009., a s Rijekom 2017. godine. U dresu Cluja osvojio je prvenstvo Rumunjske u sezoni 2018./'19.

'Sretan sam što sam se vratio, Lokomotiva je moj klub, lijepe trenutke sam proživio ovdje. Znam desetak sadašnjih igrača, dijelio sam svlačionicu s Josipom Pivarićem, s Nikicom Jelavićem sam zajedno igrao za reprezentaciju Hrvatske protiv Švicarske. Vjerujem kako ćemo svi zajedno napraviti što bolji uspjeh u nadolazećim utakmicama!', kazao je Mate Maleš nakon potpisa ugovora.