DOMINACIJA

[VIDEO/FOTO]: Istra u derbiju začelja napunila mrežu Hrvatskog dragovoljca

10.12.2021 u 20:31

U derbiju začelja 19. kola Prve HNL Istra 1961 je u Puli svladala Hrvatski dragovoljac s 3:0 (2:0) i zasjela na osmo mjesto ljestvice

Puljani su do pobjede došli golovima Abdallahija Mahmouda (19), Hassane Bande (27) i Matea Lisice (72).

Gosti iz Zagreba mogli su povesti već u drugoj minuti, ali je udarac Petkovića iz blizine otišao pored vrata.

• +8
HT Prva liga - 19. kolo: Istra 1961 - Hrvatski dragovoljac 3:0, 10.12.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL

Kazna je uslijedila u 19. minuti nakon precizne i brze akcije koju je okončao Lisica točnim pasom za Mauritanca Abdallahija Mahmouda.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Još bolju akciju odigrali su Puljani za drugi gol u 27.minuti kada je nakon dodavanja gotovo cijelog napada domaćina Hassane Bande iz Burkine Faso zabio za 2:0.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Vratar Dragovoljca Šubarić obranio je u 36. minuti udarac Belje, koji je sam krenuo prema vratima gostiju.

U drugom dijelu su Zagrepčani imali nekoliko prilika za smanjenje vodstva Istre, no bez uspjeha. U 72. minuti Lisica je povećao na 3:0 na dodavanje Mlinara.

Istra je ovom pobjedom prekinula niz od pet poraza, a gosti sada imaju pet poraza zaredom. Puljani su s 18 bodova preskočili Slaven (16) na osmom mjestu, dok je Dragovoljac uvjerljivo zadnji, a u čitavoj sezoni upisao je samo jednu pobjedu.

Istra 1961-Hrvatski dragovoljac3:0