SuperSport HNL

[VIDEO/FOTO] Dramatični derbi kola na Rujevici; Rijeka i Gorica u sudačkoj nadoknadi propustili zabiti za pobjedu

31.07.2022 u 23:15

U posljednjem susretu 3. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Rijeka je na Rujevici odigrala 1:1 protiv Gorice

Utakmica Rijeke i Gorice ponudila je pregršt uzbuđenja i prilika s obje strane, a posebno je napeto bilo u samoj završnici susreta kad su se prilike redale na obje strane terena.

Prvo uzbuđenje na Rujevici vidjeli smo u 22. minuti kada je Matija Frigan srušen u kaznenom prostoru, a sudac Tihomir Pejin pokazao na bijelu točku. Međutim, nakon VAR provjere poništio je svoju odluku.

• +10
NK Rijeka - NK Gorica, 3. kolo SuperSport HNL, 31.7.2022. Izvor: Cropix / Autor: Damir Skomrlj

Rijeka je ipak povela u 39. minuti preko Frigana. Ampem je na sredini terena presjekao loptu, proigrao Frigana, koji je pucao s 20 metara pogodivši od vratnice za vodstvo domaćina 1:0.

Rijeka - Gorica 1:0 (Matija Frigan, 39) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport/croatel

Gosti su uspjeli izjednačiti u 77. minuti golom Anthonyja Kalika. Slovak Matuš Vojtko je ubacio s lijeve strane, a australski veznjak pogodio za 1:1.

Rijeka - Gorica 1:1 (Anthony Kalik, 77) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport/croatel

A onda se u posljednjih nekoliko minuta susreta dogodio pravi vatromet prilika na obje strane terena. Posebno je napeto bilo u sudačkoj nadoknadi kad je u 92. minuti Kalik propustio zabiti sa same gol-crte, a onda je u 94. minuti Selah sam izbio pred golmana Gorice, ali je promašio...

NK Rijeka - NK Gorica 1:1, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Na kraju je 1:1 realan rezultat, obje momčadi trebale bi biti zadovoljne.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.