poraz koji boli

[VIDEO/FOTO] Drama na Rujevici; Rijeka u posljednjim minutama zabila za pobjedu i izborila Europu, a Gorica je ostala bez svega

22.05.2021 u 19:21

Nogometaši Rijeke u posljednjem su, 36. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici pobijedili Goricu 2:1 i tako izborili plasman u Europu. Gosti iz Velike Gorice su na kraju ispali najveći gubitnici ove sezone jer su ovim porazom ostali bez ičega i završili na tek petom mjestu prvenstvene ljestvice

Rijeka i Gorica su u direktnom okršaju na Rujevici odlučivali tko će u Europu, Gorica je zadnje kolo dočekala kao treća s 59 bodova, Rijeka je na četvrtom mjestu imala bod manje. Gostima iz Velike Gorice za plasman u Europu bio je dovoljan i remi, ali na koncu su slavili domaćini 2:1.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Rijeka je povela već u 10. minuti. Menalo je ubacio, Drmić spustio loptu, a Andrijašević u svom 101. nastupu u dresu Rijeke zabio za vodstvo domaćina.

NK Rijeka - NK Gorica 1:0 Andrijašević 10' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Međutim, samo 10 minuta kasnije Gorica je izjednačila. Nakon ubačaja Matar je spustio loptu glavom, a Babec zabio iz blizine. Sudac Bel je pregledavao snimku zbog navodnog prekršaja nad Andrijaševićem koji je prethodio golu, ali je na kraju priznao gol gostiju za 1:1.

NK Rijeka - NK Gorica 1:1 Babec 20' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U samoj završnici prvog dijela Gorica je bila i korak do vodstva, no Lovrić je fantastičnim udarcem uzdrmao vratnicu.

U nastavku susreta Gorica se uspješno branila, čuvala je remi koji bi ju odveo u Europu, no to im se na kraju i osvetilo.

• +11
NK Rijeka - NK Gorica, 36. kolo HT Prva liga, 22.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Držali su tih 1:1 gosti iz Velike Gorice sve do 79. minute kada je Menalo ubacio, lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru i završila u mreži za vodstvo Rijeke 2:1.

NK Rijeka - NK Gorica 2:1 Menalo 79' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U posljednjim trenucima susreta Gorica je imala priliku za 2:2, ali je Doka pucao pored gola.

Rijeka-Gorica2:1
Slaven Belupo-Varaždin1:0
Hajduk-Lokomotiva2:0