ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Dinamo se pobjedom protiv slabe Lokomotive učvrstio na vrhu ljestvice; Gvardiol i Atiemwen presudili su 'lokosima'

11.04.2021 u 21:18

Nogometaši Dinama vratili su se na vrh ljestvice hrvatski Telekom Prve lige 2:0 pobjedom na 'gostovanju' u Kranjčevićevoj ulici protiv posljednje momčadi lige Lokomotive...

Dinamo je rutinski upisao tri boda protiv ove sezone slabašne Lokomotive. Nisu se 'modri' previše potrošili na ovoj utakmici što je dobro jer ih u četvrtak (15. travnja, Arenasport 3, 21 sat) čeka uzvratni susret četvrtfinala Europske lige protiv španjolskog Villarreala.

Prvi gol na utakmici zabio je Joško Gvardiol u 30. minuti, nakon što je neometan primio loptu u suparničkom kaznenom prostoru ona mu je malo pobjegla, ali je potom klizećim startom uputio udarac s 14 metara koji je iznenadio golmana 'lokosa' Hendiju.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Lokomotiva - NK Dinamo 0:1 Gvardiol 30' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Modri' su igrali taman toliko da ne izgube, a Lokomotiva je zaprijetila u nastavku, no bez konkretnog rezultata.

• +9
NK Lokomotiva - NK Dinamo, 11.4.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Josip Regovic/PIXSELL

Pobjedu Dinama potvrdio je Atiemwen u 70. minuti, Jakić je uputio dugu loptu u kazneni prostor Lokomotive, tamo ju je Oršić spustio glavom točno u trk Atiemwenu koji je imao lagan zadatak zatresti mrežu.

NK Lokomotiva - NK Dinamo 0:2 Atiemwen 70' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Vodeći Dinamo sada ima 64 boda, dva više uz utakmicu manje od drugog Osijeka koji je ranije u nedjelju igrao 2:2 na gostovanju kod Slavena Belupa, dok je Lokomotiva ostala na dnu s 20 bodova, četiri manje od osme Istre 1961 i devetog Varaždina.

NK Lokomotiva - NK Dinamo 0:2, 11.4.2021., sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Lokomotiva - NK Dinamo 0:2, 11.4.2021., izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Slaven Belupo-Osijek2:2
Istra 1961-Hajduk0:1
Lokomotiva-Dinamo Zagreb0:2