francuska liga

Niko Kovač s Monacom nastavlja pobjednički pohod; 'kneževi' su povezali tri pobjede u kojima nisu primili gol te su i dalje u igri za naslov prvaka

11.04.2021 u 20:41

Francuski nogometni prvoligaš Monaco, pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača, očekivano je uvjerljivo slavio 3:0 (0-0) protiv posljednjeplasiranog Dijona, koji je već praktično preselio u drugoligaško društvo...

Vodstvo Monacu donio je Crnogorac Stevan Jovetić u 49. minuti, kad je poslao loptu u mrežu nakon što je gostujući golman obranio kazneni udarac Ben Yedderu. Ovaj se francuski napadač iskupio golom u 63. minuti, a u 89. minuti je dobio novu priliku s bijele točke i postavio konačnih 3:0.

'Kneževi' su povezali četiri prvenstvene utakmice bez poraza, od toga su posljednje tri pobjede, a na te četiri utakmice Monaco nije primio gol, a zabio ih je 11!

Monaco je sada na 65 osvojenih bodova te je ostao na trećem mjestu i u utrci za prvaka Francuske. Vodeći Lille bježi mu četiri boda, a drugoplasirani PSG samo bod.

Nogometaši Saint-Etiennea svladali su Bordeaux s uvjerljivih 4:1. Trostruki strijelac za pobjednike bio je Tunižanin Khazri (19-11m, 23, 72-11m), a jedan je gol postigao Zaydou Youssouf (81). Korejac Hwang je doveo Bordeaux u vodstvo s bijele točke u 9. minuti.

Toma Bašić je za goste odigrao cijelu utakmicu. Bordeaux je doživio treći uzastopni poraz te šesti u zadnjih sedam prvenstvenih kola. S 36 bodova je na 15. mjestu i samo šest bodova udaljen od opasne zone. Saint-Etienne je s 39 bodova na 13. poziciji.

Četiri gola postigli su i nogometaši Lensa u pobjedi 4:1 nad Lorientom. Kakuta (16-11m), Jean (39), Kalimuendo (55) i Banza (88-11m) bili su strijelci za domaće, a poraz Lorienta ublažio je Moffi (29).

Rennesu je domaću pobjedu 1:0 nad Nantesom donio Terrier (52).

Nogometaši Nice i Reimsa odigrali su bez golova, a po bod su osvojili Brest i NImes odigravši 1:1. Chardonnet (26) je postigao gol za Brest, a Kone (11) je bio strijelac za Nimes

Vodeći Lille ima 69 bodova, tri više od drugoplasiranog PSG-a. Monaco je treći sa 65 bodova, a Lyon je iz 31 nastupa sakupio 61 bod.

U ovom trenutku Nimes s 30 bodova drži poziciju koja vodi u doigravanje za opstanak u Le Championnatu, dok Nantes (28) i Dijon (15) ispadaju. No, do kraja je ostalo još šest kola.