ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Dinamo 'petardom' protutnjao kroz Koprivnicu; dva gola zabio je Gavranović, a po jedan Petković, Hajrović i Ivanušec

06.12.2020 u 17:13

U susretu 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na gostovanju u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 5:1 smanjivši zaostatak za vodećim Osijekom na jedan bod, no 'modri' imaju i dvije utakmice manje

Golove za Dinamo zabili su Mario Gavranović (5, 15), Bruno Petković (78), Izet Hajrović (90+3) i Luka Ivanušec (90+5), dok je počasni gol za domaći sastav postigao Torles Knoll (85).

Dinamo je maksimalno ozboljno ušao u susret i već nakon 15 minuta vodio je 2:0, a oba gola zabio je Mario Gavranović.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

'Modri' su poveli već u petoj minuti. Majer je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Franjića koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta se u velikom luku odbila do Gavranovića koji je izbjegao zaleđe i zabio za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac je ponovo bio švicarski reprezentativac u redovima Dinama. Dinamo je ponovo imao korner, lopta se opet odbila do ruba kaznenog prostora do Franjića, koji je ovoga puta nije pucao, već je proigrao Ademija, a ovaj gurnuo loptu do Gavranovića za laganih 2:0. Mario Zebec je nakon konzulacije s VAR sobom pokazao na centar.

Uvjerljivu predstavu u Koprivnici hrvatski prvak je zaključio golom Brune Petkovića u 78. minuti. Tolić mu je sjajno spustio loptu glavom, no Filipović je obranio njegov prvi udarac. Lopta se vratila napadaču Dinama koji je iz drugog pokušaja zabio za 3:0.

Nijemac Torles Knoll je 85. minuti smanjio na 1:3.

U posljednjim trenucima susreta Dinamo je uspio zabiti još dva gola. Prvo je za 4:1 zabio Hajrović u 93. minuti.

Za konačnih 5:1 u 95. minuti zabio je Ivanušec.