ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Dinamo je bizarnim autogolom na Maksimiru uspio pobijediti čvrstu Goricu; pogledajte kako je pao jedini gol na utakmici

13.08.2021 u 22:23

Nogometaši Dinama svladali su Goricu 1:0 u prvoj utakmici 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigranoj u petak na Maksimiru. Dinamo je do pobjedničkog gola došao u 36. minuti, kad je ubačaj Moubandjea pokušao blokirati Doka, od kojeg se lopta čudno odbila te u visokom luku preletjela golmana Gorice Banića i završila u golu...

Trener Dinama Damir Krznar je protiv Gorice izveo kombiniranu postavu bez nekolicine igrača koji su sudjelovali u pobjedi u Varšavi, poput strijelca Bartola Franjića, asistenta Luke Ivanušeca, hrvatskih reprezentativaca Brune Petkovića i Mislava Oršića.

Unatoč tome, domaća momčad je očekivano imali veliku nadmoć u posjedu lopte, što je odgovaralo i Gorici, čiji se trener Krunoslav Rendulić opredijelio za prijetnje iz kontranapada. Bilo ih je nekoliko, ali niti jedna nije završila čistom prilikom.

Ni Dinamo nije bio pretjerano konkretan i precizan u završnici, ali je na vrlo sretan i pomalo bizaran način hrvatski prvak u 36. minuti došao do jedinog gola na utakmici.

Švicarski reprezentativac Francois Moubandje je dobro istrčao kontranapad po lijevoj strani, dobio pravovremenu loptu i s pozicije skraćenog kornera odlučio ubaciti lijevom nogom u kazneni prostor. Suparnički branič Albi Doka je u najboljoj namjeri uklizao kako bi blokirao ubačaj, lopta se od njegove noge odbila, dobila čudnu putanju i u visokom luku preletjela golmana Gorice Ivana Banića te završila u mreži.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

NK Dinamo - NK Gorica 1:0 Doka 36' (ag) Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Mogao je Dinamo u drugom poluvremenu povećati prednost, ali je Banić imao nekoliko zapaženih intervencija, poput one u 65. minuti kad je pucao Lovro Majer te u 85. minuti kad se Lirim Kastrati po desnoj strani sjurio u kazneni prostor, dobio odličnu loptu od Špikića, ali nije uspio svladati Banića u situaciji 'jedan na jedan'.

Tako je Maksimir ostao jedini prvoligaški teren na kojem Gorica od ulaska u prvoligaško društvo još nije uspjela osvojiti niti jedan bod, a četiri puta je u sedam dvoboja gubila samo s jednim golom razlike.

• +19
NK Dinamo - NK Gorica, 5. kolo HT Prve lige, 13.8.2021. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

Dinamo je pobjedom došao do trećeg mjesta i sa sedam bodova se bodovno izjednačio s Rijekom, Hajdukom i Lokomotivom. Vodeći Osijek ima 10 bodova iz četiri utakmice. Nakon drugog uzastopnog poraza, Gorica je ostala na šestom mjestu sa šest bodova.

NK Dinamo - NK Gorica 1:0, izjave trenera 13.8.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Dinamo Zagreb-Gorica1:0