ht prva liga

[VIDEO] Drama u Velikoj Gorici; Rijeka zabila u 91. minuti, ali VAR je poništio taj gol i gostima 'otkinuo' pobjedu

16.02.2020 u 20:10

U posljednjoj utakmici 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica i Rijeka odigrali su 0:0. U dobroj utakmici bilo je konkretnih prilika na obje strane, a na kraju je - duboko u sudačkoj nadoknadi - VAR presudio

Prvu konkretnu priliku kreirali su gosti u 10. minuti kada je Štefulj ubacio, a Raspopović dobro pucao. No, njegova lopta odlazi pored gola Gorice. No, domaća je momčad dominirala, u prvih 20 minuta utakmice Gorica je dobro pritisnula Rijeku, ali bez nekih većih i opasnijih pokušaja. Istina, u 15. minuti glavom je zaprijetio Ndiaye, ali golman Rijeke Pandur nije imao posla jer je lopta otišla pored gola.

U 22. minuti Rijeka je bila blizu vodstva. Štefulj je lako probijao desnu stranu domaće obrane, u 22. minuti je pronašao Čolaka na petercu koji dobro puca, ali ta je lopta 'zapela' na vratnici!

Golman domaćih Kahlina dva je puta, u 30. i 35. minuti obranio dva dobra dalekometna pokušaja Halilovića, a u 38. minuti Kahlina je dobrim istrčavanjem 'skinuo' i opasni pokušaj Lončara.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, NK Gorica - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Istaknimo i to kako nogometaši Gorice u prvih 45 minuta utakmice nisu uspjeli uputiti udarac u okvir gostujućeg gola...

Zato je u nastavak Gorica krenula agresivnije, a u 50. minuti Lovrić iz slobodnog udarca s nekih osamnaest metara pogađa vratnicu Pandurova gola! Sljedeća konkretna prilika dogodila se tek u 83. minuti, i opet je opasan bio Lovrić. Opalio je s nekih 25 metara, bio je to dobar šut, ali golman Rijeke Pandur sjajno je reagirao i obranio ga.

I onda, kad su svi mislili da je kraj... U prvoj minuti sudačke nadoknade Rijeka je uspjela 'probiti' sjajnog Kahlinu. Štefulj je opet precizno ubacio, Čolak je sam na drugoj vratnici i lako zabija za veliko slavlje svoje momčadi!

Sudac Jović pokazao je na centar, no iz VAR sobe su mu javili kako rade provjeru zbog mogućeg igranja rukom. Nakon VAR provjere potvrđeno je kako je napadač Rijeke ipak igrao rukom pri zabijanju gola i gol je - poništen. Time je i konačan rezultat na utakmici Gorice i Rijeke ostao 0:0.

Osijek-Dinamo Zagreb1:0
Gorica-Rijeka0:0