talijanska liga

Juventus se pobjedom vratio na vrh ljestvice Serie A, Milan Badelj isključen u pobjedi Fiorentine

16.02.2020 u 17:58

Nogometaši Juventusa vratili su se na vrh ljestvice talijanskog nogometnog prvenstva domaćom pobjedom 2:0 protiv Brescije u susretu 24. kola Serie A

Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 37. minuti kada je Aye prekršajem na rubu svog kaznenog prostora zaustavio Betancura i za to dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a Dybala je potom iz slobodnog udarca doveo Juventus u vodstvo. U nastavku utakmice Cuadrado je u 75. minuti pogodio za konačnih 2:0.

Vodeći Juventus sada ima 57 bodova, tri više od drugog Intera, a četiri više od trećeg Lazija koji igraju međusobno u Rimu od 20.45 sati. Brescia je ostala pretposljednja, 19. osvojila je samo 16 bodova.

• +5
Serie A, Juventus - Brescia Izvor: Profimedia / Autor: Marco Alpozzi / LaPresse / Profimedia

Hrvatski reprezentativni veznjak Milan Badelj isključen je zbog dva žuta kartona u završnici prvog poluvremena u visokoj 5:1 pobjedi njegove Fiorentine na gostovanju kod Sampdorije.

Badelj je prvi žuti karton dobio u 35. minuti, a drugi u 44. zbog prekršaja na sredini igrališta. No, Fiorentina je već tada imala vodstvo 3:0 autogolom Thornsbyja (8-ag) i iskorištenim kaznenim udarcima Vlahovića (18-11m) te Chiese (40-11m), a usto je i Sampdoria bila s desetoricom jer je isključen Murru. Vlahović (57) i Chiesa (78) upisali su se još jednom u strijelce u nastavku prije no što je Gabbiadini (90) ublažio katastrofu Sampdorije.

Fiorentina je 13. s 28 bodova, pet više od 17. Sampdorije.

• +5
Serie A, Udinese - Verona Izvor: Profimedia / Autor: Andrea Bressanutti / LaPresse / Profimedia

Ranije u nedjelju je Verona koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić igrala 0:0 na gostovanju kod Udinesea te je sada šesta s 35 bodova, koliko ima i sedma Parma, dok je Udinese 15. s 26 bodova. Verona se preporodila otkako je Jurić sjeo na klupu i sada je u prilici boriti se za mjesta koja vode u Europsku ligu.