NBA LIGA

[VIDEO] Bogdanovićeva večer za zaborav, odavno nije bi tako neprecizan. Johnson nokautirao Knickse u posljednjoj sekundi...

05.03.2022 u 08:53

New Orleans Pelicans su sinoć kod kuće s visokih 124;90 pobijedili Utah Jazz Bojana Bogdanović koji je u porazu svoje momčadi imao skroman učinak.

New Orleans je do pobjede, četvrte zaredom, vodio Brandon Ingram sa 29 koševa. CJ McCollum je dodao 24 koša za Pelicanse, koji su imali 18 koševa prednosti nakon prve četvrtine, 27 na poluvremenu i čak 32 na kraju treće četvrtine.

Donovan Mitchell je zabio 14 koševa za Utah, a Hassan Whiteside 13 uz 12 skokova. Bogdanović je na terenu proveo 24 minute i uz katastrofalan šut (1/11, trice 1/6) upisao pet poena i pet skokova.

Utah je četvrti na Zapadu s omjerom pobjeda i poraza 39-23, dok je New Orleans deseti s 27 pobjeda i 36 poraza.

Među zanimljivijim utakmicama koje su sinoć igrane u NBA svakako spada susret između Phoenixa i New York Knicksa koji su dobili Sunsi sa 115:114 i to zahvaljujući trici Camerona Johnsona na zvuk sirene za kraj.

Vodeća momčad Zapada Phoenix je u zadnjoj četvrtini zaostajao čak 14 koševa, ali se uspio vratiti i New York je vodio s dva koša prednosti 7.1 sekundi prije kraja nakon što je Alec Burks pogodio prvo slobodno bacanje, a promašio drugo. Phoenixovi igrači su uhvatili dobivenu loptu koja je završila u Johnsonovim rukama i on je zabio za pobjedu.

Johnson je utakmicu završio sa 38 koševa, a Cameron Payne je dodao 17 i 16 asistencija.

Knickse, kojima je ovo sedmi poraz zaredom, predvodio je Julius Randle sa 25 ubačaja.

A Milwaukee Bucks su treći put zaredom porazili Chicago Bullse svladavši ih sa 118:112.

Giannis Antetokounmpo je stigao do svog šestog uzastopnog double-doublea ubacivši 34 koša uz 16 skokova i pet asistencija. Jrue Holiday je dodao 26 koševa i osam skokova, a Khris Middleton 22 koša.

Najbolji pojedinac Bullsa bio je Zach LaVine sa 30 koševa, osam skokova i šest asistencija. DeMar DeRozan je ubacio 29 koševa, a Nikola Vučević 19 uz devet skokova za Bullse.

Milwaukee je treći na Istoku, a Bullsi su četvrti i obje momčadi imaju isti omjer pobjeda i poraza 39-25.