Bayern ostao prvi

Veliki njemački derbi završio bez pobjednika; Dani Olmo i njegov Leipzig otišli neokrznuti Münchena

09.02.2020 u 21:05

U derbiju 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern i RB Leipzig su na Allianz Areni odigrali 0:0, pa je bavarski sastav zadržao bod prednosti na vrhu ljestvice.

Bila je to zanimljiva utakmica s nizom prilika na obje strane, no vratari Manuel Neuer i Peter Gulacsi su odradili sjajan posao. Najbolje prilike za Bayern imali su Robert Lewandowski i Leon Goretzka, dok su u suparničkim redovima najbolje prilike propustili Marcel Sabitzer i Timo Werner.

• +5
Bundesliga, Bayern - RB Leipzig Izvor: EPA / Autor: LUKAS BARTH-TUTTAS

U 53. minuti sudac Marco Fritz je dosudio kazneni udarac za bavarski sastav, međutim poništen je nakon pregleda video snimke jer je poljski napadač Lewandowski bio u zaleđu.

Ivan Perišić je zbog ozljede gležnja izvan stroja i nije konkurirao za sastav bavarskog velikana, dok je kod Leipziga do 69. minute igrao Dani Olmo.

U nedjelju se trebala igrati i utakmica između Borussije Moenchengladbach i Kolna, međutim odgođena je zbog lošeg vremena.

Na ljestvici vodi Bayern s 43 boda, Leipzig je drugi s bodom manje, dok dvije Borussije, iz Dortmunda i Moenchengladbacha imaju po 39 bodova.