REPRIZA ZADNJEG FINALA

Velika pobjeda i moćni Sukno vratili Hrvate na vrh

12.08.2016 u 16:39

Vaterpolisti Hrvatske pobijedili su Italiju s 10-7 (1-1, 4-3, 3-2, 2-1) u 4. kolu olimpijskog turnira u Rio de Janeiru i izjednačili se s Talijanima na vrhu ljestvice skupine B sa po šest bodova

Bila je to potpuno drugačija predstava izabranika Ivice Tucka, nego u dvoboju sa Španjolskom, a Hrvatsku je do pobjede predvodio Sandro Sukno sa pet pogodaka, od toga tri u trećoj četvrtini. Po jedan pogodak postigli su Bušlje, Joković, Šetka, Bukić i Burić.

Italiji je to prvi poraz na turniru, a najbolji strijelac talijanske reprezentacije bio je Gallo s dva pogotka. Italija je u prvom poluvremenu uporno odgovarala na vodstva Hrvatske i držala egal, no serija razbuđenog Sukna početkom nastavka doveli su na put prema priličnoj lakoj pobjedi protiv momčadi koju je Hrvatska svladala u finalu posljednjeg olimpijskog turnira.

U posljednjem, 5. kolu, Hrvatska će igrati protiv posljednjeplasirane Francuske, a dvoboj je na rasporedu u nedjelju, s početkom u 21.50 sati po hrvatskom vremenu. Ukoliko Španjolska do kraja skupina izgubi barem bod, ta očekivana pobjeda bila bi nam dovoljna za prvo mjesto u skupini uoči bitaka za medalju.