rb leipzig slavio u kölnu

Velemajstorski pogodak Danija Olma i prvi u Bundesligi; ovim je golom pokazao treneru da zaslužuje mjesto u početnih 11

01.06.2020 u 22:24

Bivši Dinamov veznjak, od ove zime igrač njemačkog RB Leipziga, Dani Olmo, napokon je dočekao svojih pet minuta. Olmova je momčad slavila u Kölnu 4:2.

Dani Olmo ove je zime preselio iz Dinama u RB Leipzig, željan učenja, samim time i napretka u karijeri.

Odmah po dolasku sve je izgledalo gotovo idilično, jer protiv Borussije Mönchengladbach (1. veljače) ušao je u zadnjih 20-tak minuta: Tri dana kasnije igrao je i u kupu protiv Eintrachta, a u toj je utakmici i zabio gol.

Već sljedeći vikend bio je u startnoj postavi protiv Bayerna.

I protiv Werdera u kolu iza, bio je na terenu od 1. minute, a onda ga je trener Nagelsmann posjeo na klupu.

Nitko nije znao pravi razlog, a tek kada se Olmo 'pobunio', trener ga je vratio na teren, konstatiravši da je takvim pristupom pokazao veliku želju.

I sada je Olmo, u zadnje tri utakmice opet u početnoj postavi.

Ovog ponedjeljka Leipzig je gostovao u Kölnu, a bivši Dinamovac upisao je svoj prvi prvenstveni gol za novi klub.

Prekrasnim udarcem s ruba 16-erca u 57. minuti zabio je pogodak za vodstvo 4:2. Bio je to i konačni rezultat, a španjolski je reprezentativac na terenu bio do 85. minute.