bolan poraz

Vekić propustila četiri meč lopte i na dramatičan način ostala bez WTA titule

06.08.2018 u 08:32

Ruskinja Svetlana Kuznecova pobjednica je WTA turnira u Washingtonu, ona je u finalu svladala hrvatsku tenisačicu Donnu Vekić sa 4-6, 7-6(7), 6-2.

Naša 22-godišnja tenisačica neće po dobrome pamtiti finale u Washingtonu, u kojem je nakon dobivenog prvog seta rezultatom 6-4 u nekoliko navrata bila na koračić od pobjede.

Donna Vekić u drugom setu nije uspjela iskoristiti čak četiri meč lopte, od toga jednu na svojem servisu u tie-breaku. Treći set otišao je uvjerljivo na stranu Ruskinje koja je brzo otišla na 5:0 i sigurno meč privela kraju.

Bio je to četvrti poraz Osječanke u finalu nekog od WTA turnira pa je ostala na dva osvojena naslova, onaj u Kuala Lumpuru 2014. godine i Nottinghamu 2017. godine.