Varela spasio Portugal od poraza u zadnjoj minuti

22.06.2014 u 23:41

• +5

SP, skupina G: Portugal - SAD

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Dylan Martinez

Nogometaši Portugala spasili su bod u posljednjoj minuti dvoboja protiv SAD-a, u drugom kolu skupine G. No, i s tim bodom jako su blizu ispadanja sa Svjetskog prvenstva...

Sastav Portugala: Beto - Almeida, Ricardo Costa, Bruno Alves, Joao Pereira - Moutinho, Meireles, Veloso, Nani – Postiga, Ronaldo

Sastav SAD-a: Howard - Johnson, Cameron, Besler, Beasley - Beckerman, Jones, Bedoya, Bradley – Zusi, Dempsey

SP u nogometu, skupina G

Portugal – SAD 2:2 (Nani 5, Varela 90+2 / Jones 64, Dampsey 82)

Tijek utakmice

Kraj - Portugal se spasio, ali izgledi su mu i dalje vrlo mali
90+5 - goool za Portugal! Ronaldo je ubacio, Varela spasio Portugal od poraza!
82' - gooool za SAD! Clint Dempsey je zabio iz blizine i Portugal je na rubu ispadanja!
80' - žestok udarac Nanija, malo iznad gola
64' - goool za SAD! Jermaine Jones je zabio fantastičnim udarcem s više od 20 metara!
62' - Ronaldo je pobjegao u kontru, ali puca pokraj gola
55' - kakva šansa za SAD! Johnson je probio stranu, ubacio za Bradleyja u sredinu koji je pucao prema praznoj mreži, no Ricardo Costa skida s crte!
Poluvrijeme - Portugal vodi, ali Amerikanci su bili bolji u prvom dijelu...ništa nije riješeno
45' - Nani pogađa vratnicu, Howard brani Ederov odbijanac!
42' - krasna kontra Portugala, Ronaldo je proigrao Nanija, ovaj oštro pucao, ali Howard je bio spreman
32' - Johnson silovito opalio iz daljine, prošlo je malo pokraj vratnice...Amerikanci dominiraju
24' - Bradley prijeti s 25 metara, malo iznad grede
17' - još dva opasna udarca Dempseyja, jedan je obranio Beto, drugi otišao iznad gola
13' - opasan slobodnjak Dempseyja, malo iznad gola
5' - goool za Portugal! Nani je ostao potpuno sam i rutinski je zabio iznad Howarda!
1' - dvoboj je počeo

Nakon debakla protiv Njemačke, Ronaldo i društvo više nemaju pravo na pogrešku. Novi poraz značio bi oproštaj od SP-a te pridruživanje Španjolskoj, Engleskoj i BiH koje su svoje izglede izgubile.

A protivnik Portugala iznimno je neugodan. Amerikanci već imaju tri osvojena boda protiv Gane, dobro su fizički pripremljeni i svima će biti opasan rival. Čeka nas izuzetno zanimljiva utakmica...