IZVRSTAN REZULTAT

Varaždinci se spašavali i izvukli 2:2 u Rumunjskoj

28.07.2011 u 21:53

Varaždinski golman Krklec definitivno je najzaslužniji za to što Varaždin nije poražen u Bukureštu. Domaći Dinamo odigrao je jako dobru utakmicu, no tek dovoljnu za neodlučenih 2:2

Mlada momčad Samira Toplaka izvukla je u Bukureštu u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige izvrstan rezultat kontra domaćeg Dinama i s tih 2:2 ima pravo na optimizam uoči uzvrata za tjedan dana u Varaždinu. No nije baš sve tako dobro počelo.

Dinamo je od prve sekunde napao svim silama, stvarao prilike i u manje od 20 minuta postigao dva pogotka. Prvi je bio autogol Sušaca u šestoj minuti, a samo 10 minuta kasnije fenomenalnim pogotkom Moti je podigao vodstvo domaće momčadi na 2:0. I u nastavku su Rumunji bili puno bolji, napadali su i stvarali prilike, no do novog pogotka nisu stigli. I onda kad su gledatelji već počeli napuštati svoja mjesta na tribinama, očekujući kraj poluvremena, Varaždin je nevjerojatno uzvratio.

Prvo je u 43. minuti Sačer iskoristio izvrsnu akciju Golubara i Vugrinca i smanjio na 1:2, a u trećoj minuti sudačke nadoknade stari dobri Vugrinec izjednačio je šutom sa 20-ak metara. Bio je to pravi šok za domaćine koji su tako u samo nekoliko posljednjih minuta u prvom dijelu prosuli sve dobro što su učinili u tih 45 minuta.

U nastavku ista slika; Dinamo je napadao, a golman Krklec na trenutke i bravuroznim obranama spašavao svoju mrežu. Štoviše, u 61. minuti obranio je i jedanaesterac koji je pucao Danciulescu te tako uoči uzvrata ponudio varaždinskoj momčadi opravdani optimizam.

DINAMO (B) - VARAŽDIN 2:2 (2:2)

Stadion Dinama, gledatelja: 5.000; Sudac: Trattou (Cipar)

Strijelci: 1:0 Sušac (6-ag), 2:0 Moti (16), 2:1 Sačer (43), 2:2 Vugrinec (45+2)

DINAMO (B): Balgradean - Scarlatache, Moti, Grigore, Diabate - Torje (Paun, 78), Kone, Patrascu, Munteanu - Danciulescu (Tucudean, 75), Niculae
VARAŽDIN: Krklec – Tkalčić, Gluhak, Sušac, Šimek (Lončar, 9) – Brlečić, Aganović (Grgec, 82); Sačer (Trojak, 74), Glavina, Golubar – Vugrinec