ZAVRŠNICA U UMAGU

Varaždin se odlično držao, ali PPD Zagreb po 23. put uzeo Kup

15.05.2016 u 20:26

Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su u nedjelju Varaždin s 30:25 (16:14) u finalnoj utakmici Kupa Hrvatske odigranoj u nedjelju u Umagu te po 14. put zaredom, a 23. put ukupno, osvojili pobjednički trofej

Varaždinci su pružili odličan otpor momčadi Veselina Vujovića, zaostajali samo dva pogotka na poluvremenu, a isti su zaostatak imali i nešto više od deset minuta prije kraja. No, 'zagrebaši' su u završnici bili precizniji i potvrdili premoć u kvaliteti.

Strijelce pobjedničke momčadi predvodili su Stipe Mandalinić s osam i Luka Šebetić sa sedam golova. Dobrivoje Marković je postigao pet, a Josip Valčić četiri pogotka. Na vratima PPD Zagreba istaknuo se Filip Ivić s 12 obrana.

Najbolji igrači Varaždina bili su Ivan Horvat s osam golova i Jurica Vidaček sa šest. Vratari Varaždina Matija Špikić i Domagoj Črnila skupili su zajedno šest obrana.

U utakmici za 3. mjesto našićki Nexe je s 30:29 svladao zagrebačku Dubravu.