afrički kup nacija

Vahid Halilhodžić nije mogao poželjeti bolji početak; Maroko pobjedom krenuo po trofej

10.01.2022 u 19:52

Gvineja i Maroko su u ponedjeljak stigli do prvih bodova na Afričkom kupu nacija.

Gvineja je sa 1:0 pobijedila Malawi u utakmici prvog kola skupine B u Bafoussamu, dok je Maroko slavio također sa 1:0 protiv Gane u Yaoundeu.

Jedini pogodak na utakmici kojom je Gvineja stigla do prvih bodova postigao je u prvom poluvremenu Issiaga Sylla.

Malawi, kojem je ovo treći nastup na Afričkom kupu nacija i prvom od 2010., ima 13 članova momčadi zaraženih COVID-19.

Gvineja se zahvaljujući ovoj pobjedi izjednačila sa Senegalom na vrhu ljestvice. Senegal je u ranije odigranoj utakmici sa 1:0 pobijedio Zimbabve pogotkom Sadia Manea u 97. minuti.

Maroku Vahida Halilhodžića je u utakmici prvog kola C skupine pobjedu osigurao Sofiane Boufal golom zabijenim sedam minuta prije kraja utakmice.

U drugoj utakmici u skupini C na Afričkom kupu nacija u ponedjeljak u Yaoundeu Gabon je sa 1:0 pobijedio Komore

Gabon je do pogotka došao rano, već u 16. minuti susreta Boupendza je zabio za vodstvo, a i za pobjedu.