PREGAZILI MAKEDONIJU

Uvjerljivi Španjolci izborili polufinale protiv Francuske

22.01.2014 u 22:17

U svojem posljednjem dvoboju druge faze natjecanja Španjolska je s lakoćom pobijedila Makedoniju i tako potvrdila drugo mjesto u skupini 2

Španjolci su osigurali polufinale s pet pobjeda u dosadašnjem natjecanju te jednim porazom, u derbiju protiv domaćina Danske. U posljednjem kolu skupine 2 trebao im je barem bod protiv već ranije otpisane Makedonije, a ostvarili su vrlo laku pobjedu.

Vodila je 'furija' 15:12 na poluvremenu, no u nastavku je otišla na veliku razliku i na kraju s lakoćom privela posao kraju, s konačnih 33:22. Najbolji strijelac bio je Canellas sa šest postignutih golova, dok je kod Makedonije Mirkulovski zabio 7.

Španjolska će u polufinalu igrati protiv Francuske, a Danska čeka protivnika iz dvoboja Hrvatske i Poljske.

U ranijem dvoboju 'hrvatske' skupine Rusija je lako pobijedila Bjelorusiju 39:33, uz čak 12 golova Kovaljeva.