ht prva liga

Utakmica s čak 12 žutih i jednim crvenim kartonom; Inter slavio u 'derbiju davljenika'

25.10.2019 u 20:38

U prvoj utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Inter iz Zaprešića je kao gost svladao Varaždin 1:0

Bila je ovo izuzetno važna utakmica za domaći Varaždin i goste iz Zaprešića. Naime, obje su momčadi pri samom dnu prvenstvene ljestvice i čeka ih neizvjestan nastavak sezone.

Zato su od prve minute oba sastava krenula poprilično ofenzivno, a prvu pravu priliku na utakmici imali su domaćini. Jedna se lopta sretno odbila do Leona Benka koji se tako iznenada našao u situaciji 'jedan na jedan' s golmanom Intera Ferlihom. No, iskusni se napadač Benko nije najbolje snašao, loše je pucao te Ferlih nije imao problema obraniti taj pokušaj.

Kazna je stigla 13 minuta kasnije. Nakon odličnog udarca Čelikovića kojega je golman Varaždina Nevistić krajnjim naporom obranio došlo je do sudara napadača Intera Mlinara i braniča Varaždina Adžića kojega je sudac Jović okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Nevistić je umalo obranio i udarac Serdera Serderova, ali se lopta od noge domaćeg golmana ipak odbila u mrežu. Tako je Inter u 30. minuti poveo 1:0.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Ulazak u nastavak utakmice bio je buran. Već u prvom napadu Lisakovich zarađuje drugi žuti karton nakon što je visoko podigao ruku i faulirao Savića pa ga sudac Jović 'nagrađuje' crvenim kartonom i isključenjem. Za domaću momčad je nakon toga praktički bilo nemoguće s igračem manje napraviti preokret, no nije da nisu imali priliku.

Prvo je Benko zaprijetio u 79. minuti, ali njegov pokušaj glavom odlazi malo pored gola. Imao je Benko sličnu priliku u 86. minuti, ponovno je zaprijetio glavom, ali i ovaj put neprecizno...

• +5
NK Varaždin - NK Inter, 13. kolo HT Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Spomenimo i to kako je sudac Fran Jović podijelio ukupno 12 žutih i jedan crveni karton na ovoj utakmici.

Ovom pobjedom Inter je pobjegao s posljednjeg mjesta, sada je sedmi s 11 bodova, jednim više od osme Istre 1961, devetog Varaždina i 10. Slavena Belupa.

Na vrhu je Dinamo s 25 bodova, bod manje i utakmicu više ima drugi Hajduk.

Varaždin-Inter Zaprešić0:1