JAKO BOLAN PORAZ

Upozorenje i našima: Prosinečki brutalno spušten na zemlju!

12.11.2016 u 16:33

Uoči prijateljske utakmice u utorak s hrvatskom nogometnom reprezentacijom, Sjeverna Irska s uvjerljivih je 4:0 svladala Azerbajdžana koji je prethodnih mjeseci pod vodstvom Roberta Prosinečkog bio jedno od najugodnijih iznenađenja kvalifikacija...

Robert Prosinečki doživio je prvi poraz u kvalifikacijama za SP u Rusiji i to vrlo uvjerljiv. U gostima kod Sjeverne Irske Azerbajdžan se nije dobro proveo, a domaćin je pokazao da se nije slučajno plasirao na Euro u Francuskoj ovog ljeta, gdje je čak dogurao do osmine finala.

Sjeverni Irci su protiv Azerbajdžana poveli u 27. minuti golom Laffertyja, da bi McAuley do kraja prvog dijela udvostručio prednost.

U 66. minuti McLoughlin je zabio tri gol, a Davis u 83. minuti zaokružio je impresivnu pobjedu O'Neillovih izabranika koji su trijumfom skočili na drugo mjesto u grupi C i poslali upozorenje Hrvatskoj koja dolazi u Belfast u utorak odigrati prijateljsku utakmicu.

Na prvom mjestu u istoj skupini očekivano je Njemačka koja je s 8:0 pobijedila San Marino i nastavili pobjednički niz. Češka je pak domaćim trijumfom protiv Norveške 2:1 preskočila suparnika i oživjela svoje izglede u borbi za drugo mjesto.

U skupini E veliki je posao napravila Poljska. Golovima Grosickog i Lewandowskog stigla je do trijumfa 3:0 u gostima kod Rumunjske i tako iskoristila kiks Crne Gore kod Armenije i pobjegla na vrhu ljestvice.

Danska se pak približila Crnogorcima na bod zaostatka domaćim trijumfom 4:1 protiv Kazahstana.

U skupini F Sturridge, Lallana i Cahill bili su strijelci u uvjerljivoj 3:0 pobjedi Engleske protiv Škotske.

Slovenija je golom Verbiča jedva slomila Maltu i ostala druga na ljestvici, a uvjerljiva 4:0 pobjeda Slovačku je nakon Litve podigla na treće mjesto.

U skupini A odigrana je samo jedna utakmica, u kojoj su Francuzi preokretom stigli do trijumfa protiv Švedske. Forsberg je doveo goste u vodstvo u 54. minuti, no Pogba u 57. i Payet 65. minuti donijeli su Deschampsovoj družini tri boda i učvršćenje vodećeg mjesta na ljestvici.