PREMIERSHIP

Unitedu 25. pobjeda u 30. utakmici, kiks Chelseaja

30.03.2013 u 18:16

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Sunderland 1:0 na gostovanju u subotnjoj utakmici 31. premierligaškog kola. Nogometaši Manchester Cityja i Arsenala došli su do laganih domaćih pobjeda ove subote, dok je Chelsea još jednom razočarao.

Nakon udarca Robina van Persieja u 27. minuti iskosa s lijeve strane, domaćeg je vratara Simona Mignoleta prevarila lopta koja se nezgodno odbila od Titusa Bramblea. Iskusni stoper domaće momčadi zabio je šesti Sunderlandov autogol u premierligaškim dvobojima protiv Manchester Uniteda. Ni od jednoga drugog suparnika momčad Alexa Fergusona nije dobila toliko poklona.

Ovom su pobjedom izgledni novi engleski prvaci postali prva momčad u povijesti elitnoga engleskog ligaškog natjecanja s 25 pobjeda iz prvih 30 kola u sezoni.

Gostovala je družina Rafe Beniteza kod Southamptona i izgubila 2:1. Time klub sa Stamford Bridgea komplicira svoju poziciju na ljestvici i opet je skliznuo s trećeg mjesta koje vodi u Ligu prvaka iduće sezone, a preuzeo ga je Tottenham koji je slavio kod Swansea 2:1. Isto tako, Arsenal se elegantnom pobjedom od 4-1 protiv Readinga približio Chelseaju na samo dva boda zaostatka.

Sva su tri pogotka na ogledu Southamptona i Chelseaja postignuta u prvom dijelu. Rodriguez je u 23. minuti doveo popularne 'svece' u vodstvo, izjednačio je Terry u 33., ali samo stotinjak sekundi kasnije domaćin je opet vodio (Lambert), te je u nastavku izdržao sve nalete gostiju i zadržao tri boda u džepu.

Gareth Bale je opet postigao pogodak za Tottennham, svoj sedamnaesti ove sezone u ligi. U 21. je Bale povećao na tada već 2:0 Tottenhama kod Swansea i takav je rezultat stajao sve do dvadeset minuta prije kraja kada je najbolji domaći strijelac, Španjolac Michu, smanjio na konačnih 2:1. Michuu je to bio šesnaesti prvenstveni pogodak u sezoni.

I Arsenal i Manchester City su svojim suparnicima zabili po četiri pogotka (Readingu, odnosno, Newcastleu), dok je, pritom, Arsenal primio jedan. I kod Arsenala i kod Cityja su se četiri različita igrača upisivala među strijelce u tim laganim pobjedama.

Recimo da je Reading na Emiratesu upisao sedmi uzastopni poraz (šest prvenstvenih utakmica i jedna FA Cupa).