kvalifikacije za euro 2020.

Ukrajinci 'torpedirali' Srbe, utrpali su im 'petardu' i time nanijeli jedan od najtežih poraza u povijesti

07.06.2019 u 23:41

Nogometaši Ukrajine s uvjerljivih su 5:0 nadigrali Srbiju u utakmici kvalifikacija za EURO 2020. godine odigranoj u Lvivu, a Norveška je u Oslu ispustila dva gola prednosti u samoj završnici protiv Rumunjske...

Težak su poraz doživjeli Srbi na gostovanju kod Ukrajinaca. Stigli su 'orlovi' u Lviv s puno optimizma, ali pokazalo se kako su to sve priče bez podloge.

Ukrajinci su s dva gola Cigankova u razmaku od samo dvije minute (26, 28) na poluvrijeme otišli s vodstvom 2:0. Izabranici Andrija Ševčenka nisu se time zadovoljili, već su nastavili jurišati prema golu srbijanske reprezentacije i još triput su svladali Dmitrovića. Dvaput je strijelac bio Jevgen Konopljanka (46, 75), a jednom Jaremčuk (59).

Ukrajinci su se ovom veličanstvenom pobjedom probili na vrh skupine B sa sedam bodova, ispred Luksemburga koji ima 4 boda.

Najzanimljiviji dvoboj u skupini D odigran je u Kopenhagenu, gdje su Danci ugostili Irsku. Završilo je s miroljubivih 1:1. Danci su poveli u 76. minuti preko Hojbjerga, ali je samo devet minuta poslije izjednačio Shane Duffy i donio važan bod svojoj reprezentaciji koja je sa sedam bodova na vrhu ljestvice. Danci su na dvije utakmice osvojila dva boda i četvrti su.

Norveška je opet propustila dva gola prednosti. Protiv Švedske su nakon 2:0 jedva izvukli bod, a sad su dopustili da im Rumunji odnesu bod iz Osla. Elyounoussi (56) i Odegaard (70) donijeli su dva gola prednosti domaćoj reprezentaciji, da bi Keseru s dva gola u samoj završnici utakmice (77, 90+2) oteo pobjedu 'vikinzima'.

• +16
Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2016., Hrvatska - Norveška Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

I nakon gostovanja u Skoplju, Poljska je ostala s maksimalnim učinkom. Treću utakmicu Poljaci nisu primili gol pa im je pogodak Piateka (47) bio dovoljan za nova tri boda i ostanak na vrhu ljestvice.

Izrael je 'hat-trickom' Zahavija (10, 60, 81) trijumfirao u Latviji i sa sedam bodova prati Poljake na ljestvici skupine G.

Reprezentacije Crne Gore i Kosova remizirale su 1:1 u Podgorici. Bila je to utakmica visokog rizika, posebice nakon što je zavladao Totalni kaos u reprezentaciji Crne Gore; par sati prije utakmice ostali bez izbornika i dvojice važnih igrača.

Prije utakmice igrači rođeni u Srbiji Mirko Ivanić i Filip Stojković su odbili su igrati, a zatim je i izbornik Ljubiša Tumbaković odbio voditi crnogorsku reprezentaciju protiv Kosova te mu je ekspresno uručen otkaz!

• +26
Hrvatska - Kosovo, kvalifikacije za SP, nedjeljna utakmica Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev / CROPIX

Nakon svega, Kosovo može itekako žaliti za izgubljenim bodovima. Vodili su Kosovari od 15. minute golom Rashice, a zatim su propustili još nekoliko sjajnih prilika da riješe meč u svoju korist. Nisu uspjeli zabiti gol i kazna je stigla u nastavku. Mugoša je u 69. minuti pogodio za 1:1 i to je bio konačan rezultat susreta.

Posao je rutinski odradila reprezentacija Španjolske koja je na Farskim Otocima slavila 4:1. 'Furija' je povela u 6. minuti golom Ramosa, da bi u 19. minuti prednost udvostručio Navas. Uspjeli su domaći u 30. minuti smanjiti na 2:1 preko Olsena, ali nedugo nakon toga nespretnom reakcijom Gestsson je zatresao vlastitu mrežu za prednost Španjolaca od 3:1 na poluvremenu. U 71. minuti za konačnih 4:1 zabija Gaya.

Šveđani su bili bolje od Malte, pobijedili su 3:0 golovima Quaisona, Claessona i Isaka.