HRVATSKI MAJSTOR

Ugledni španjolski medij raspisao se o Luki Modriću; njihovog novinara i dalje fasciniraju ove stvari kod našeg kapetana

03.01.2021 u 11:54

Španjolski nogometni velikan Real Madrid otvorio je 2021. godinu pobjedom protiv Celte Vigo sa 2:0 preuzevši vrh Primere, a odličnu utakmicu odigrao je Luka Modrić

Podsjećamo, pitanje pobjednika razriješio je dvojac Lucas Vazquez i Marco Asensio koji su upisali po pogodak i asistenciju. U šestoj minuti je zabio Vazquez na Asensiovo dodavanje, da bi u 53. minuti zamijenili uloge. Vazquez je asistirao, a Asensio svladao Rubena Blanca.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je do 85. minute za 'kraljevski klub', a španjolski list AS damo mu je ocjenu 3 od mogućih 4 i posvetio poseban tekst.

'Gledamo igrača koji će u Realovoj veznoj liniji obilježiti čitavu eru. Opet je svima održao lekciju na terenu o dodavanjima i jednostavno o dobrom nogometu. Majstorski je oduzeo loptu te započeo akciju za drugi gol koji je riješio susret, pokušao je 53 dodavanja i imao je 93 posto uspješnosti', piše novinar španjolskog dnevnika te dodaje:

• +4
Real Madrid - Celta Vigo, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Emilio Naranjo

'Još opasniji bio je u protivničkoj polovici u kojoj je postotak podigao na 97 posto. No, više od samih brojki i dalje fascinira dinamičnost u njegovoj igri i sposobnost da se svaki put s loptom izvuče iz uskih prostora, a da je ne izgubi. Zidane ga nije vadio iz igre do 85. minute jer jednostavno ne može bez njega.'

Podsjećamo, Modrić je s 35 godina na leđima još bez novog ugovora s Realom, a sadašnji mu istječe na ljeto ove godine. No prema navodima medija bliskih madridskom velikanu dogovoreno je produljenje suradnje do lipnja 2022., a hrvatski kapetan trebao bi za zadnju sezonu dobiti osam milijuna eura.