NBA DOIGRAVANJE

Ubojiti Curry i Durant; Jazzerima prijeti 'metla'

07.05.2017 u 09:27

Košarkaši Golden State Warriorsa poveli su 3-0 u polufinalu NBA doigravanja Zapadne konferencije nakon što su u trećoj utakmici slavili u Salt Lake Cityju protiv Utah Jazza 102:91

Golden State je ostao neporažen i u Utahi, iako su do pobjede, za razliku od prošla dva ogleda u Kaliforniji, stigli tek u samoj završnici i to nakon što su ih Jazzeri jako namučili.

Domaćine su na životu u prve tri četvrtine, kada je Utah bila ravnopravna, pa čak i bolja, držali Rudy Gobert (21, 15 skokova) i Gordon Hayward (29).

Utah Jazz - Golden State Warriors, 3. utakmica polufinala

No u drugom poluvremenu proigrali su Kevin Durant (38, 13 skokova) i Stephen Curry (23, šut 6-20), a ova dvojica superzvijezda su zabila zadnjih 20 koševa gostiju pa je Golden State i bez dramatične završnice došao do sedme pobjede u nizu u ovogodišnjem doigravanju.

Golden State je bio prvak 2015. godine, a lani je izgubio finale od Cleveland Cavalliersa.

Četvrta utakmica igra se također u Salt Lake Cityju.