ht prva liga - 6. kolo

U odličnom derbiju Osijek uskratio Hajduku preuzimanje vrha tablice

25.08.2019 u 22:02

U Gradskom vrtu ove se nedjelje igrao derbi između Osijeka i Hajduka, a nakon sadržajnih i uzbudljivih 90 minuta, pobjedu 1:0 odnijeli su domaćini

S obzirom da je dvoboj Dinama i Rijeke, zbog europskih obveza oba kluba, prebačen na prosinac, epitet derbija 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige posve zasluženo pripao je ogledu Osijeka i Hajduka. Domaćini su slavili 1:0, ali gosti iz Splita imaju itetkako puno razloga za žalovanjem zbog nekoliko odličnih ali i propuštenih prigoda.

Dvoboj je otvoren prilikom Jaira, ali kojeg je golman Ivušić uspio odbiti i uz pomoć vratnice poslati van terena.

Osijek je očito shvatio da s takvim pristupom kao u prvih nekoliko minuta neće moći parirati gostima iz Splita te je Skenderova momčad zaigrala puno brže. A onda su i počele stizati prilike. U 15. minuti Pilj je povukao kontru i poslao loptu Manceu. On je izašao sam pred golmana Hajduka, zaobišao ga, ali na kraju pogodio vanjski dio mreže.

• +7
Hrvatski telekom prva liga, 6. kolo, NK Osijek - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

U 31. minuti vidjeli smo novu veliku priliku za Osijek. Osvojili su loptu nakon traljave reakcije Hajdukove obrane. Mance je pucao, ali Ljubić je opet uspio zaustaviti udarac.

No, u 35. minuti, da je Hajduk imao i dva golmana, teško bi zaustavili precizan udarac Antonija Mancea, koji je stigao nakon povratne Šoršine lopte.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U drugom dijelu vidjeli smo još više prigoda. S jedne strane za Marića i Mancea, a s druge za Nejašmića i Jaira.

No, rezultat se više nije mijenjao, pa je Hajduk tako još jednom propustio popesti se na vrh prvoligaškog društva.