NAJGORI DIO LIGE PRVAKA

U Hrvatskoj bi zbog ovoga razapeli suca sa svih strana

14.09.2017 u 10:24

Video tehnologija potrebna je nogometu, a vidjelo se je to i na utakmici između Reala i APOEL-a (3:0) u sklopu prvog kola Lige prvaka

Navikli smo na katastrofalne sudačke pogreške u najjačem klupskom natjecanju. Događale su se i u najvažnijim utakmicama Lige prvaka poput četvrtfinala, polufinala i finala.

I nova sezona počela jesa sudačkim propustima, a na susretu na Santiago Bernabeu zabilježena su dva i to velika.

Španjolsko 'Oko sokolovo' Andujar Oliver za Marcu je secirao neke sporne detalje te je bio vrlo jasan.

• +12
Real Madrid - APOEL, 1. kolo Lige prvaka 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: PAUL HANNA

Prema njegovoj analizi penal iz kojeg je Ronaldo doveo Real u vodstvo 2:0 nije postojao.

'Lopta je pogodila Roberta Laga u rame, nije trebao pokazati na kazneni udarac,' rekao je bivši nogometni sudac.

Ta situacija zbila se u 51. minuti, a dvije minute kasnije još jedna pogreška, ali ovoga puta na štetu domaćina. Roberto Lago je u šesnaestercu srušio Ronalda, ali se francuski sudac Bastien nije oglasio.

'Pustio je da se igra nastavi, a penal je bio čist,' poručio je Andujar Oliver.

No poslije ove utakmice nitko nije potegnuo pitanje nekakve sudačke zavjere i da je sudac namjerno oštetio klubove, a da se takve situacije dogode u hrvatskom prvenstvu najvjerojatnije bi djelitelja pravde razapeli sa svih strana.

• +17
Liga prvaka, 1. kolo skupina E, F, G i H 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: PHIL NOBLE