REZULTATI I POREDAK

U Europskoj ligi još tri nepoznanice

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 15.12.2010 23:25
  • Objavljeno 15.12.2010 u 23:18
Jakub Błaszczykowski (Borussia D.)

Jakub Błaszczykowski (Borussia D.)

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: DPA/PIXSELL

Uoči posljednjih 12 utakmica natjecanja po skupinama Europske lige poznato je 29 klubova koji su izborili 'europsko proljeće', dok su još tri vize bez vlasnika.

Drugi krug Europske lige su izborili PAOK, Sevilla i Napoli dok su Villarreal, Dynamo Kijev, Sparta Prag, PSG, Liverpool, Bešiktaš, BATE Borisov, moskovski CSKA, Zenit, Stuttgart, Young Boys, PSV Eindhoven, Metalist Harkov, Porto, Manchester City, Lech Poznan, Bayer Leverkusen i Sporting to uspjeli i prije zadnjeg kola.

U 16-ini finala Europske lige igrat će i osam klubova koji su osvojili treće mjestu u skupinama Lige prvaka, a to su Twente, Benfica, Rangers, Rubin, Sparta Moskva, Basel, Ajax i Braga.

Preostala tri kluba koja će 'prezimiti' u Europi doznat ćemo u sutra kada su na rasporedu susreti iz skupina A, B, C, G, H, I.

Ždrijeb parova 16-ine finala Europske lige je u petak, 17. prosinca u Nyonu. Istog dana obavit će se i ždrijeb osmine finala. Susreti 16-ine finala Europske lige na rasporedu su 17. veljače, a uzvrati su sedam dana kasnije.

Rezultati susreta petog kola Europske nogometne lige i poredak po skupinama:

SKUPINA D

DINAMO – PAOK 0:1 (Salpingidis 60)
Club Brugge – Villarreal 1:2 (Kouemaha 28 / Rossi 30, 34-11m)

LJESTVICA:
1. Villarreal 6 4 0 2 8:5 12
2. PAOK 6 3 2 1 5:3 11
3. DINAMO 6 2 1 3 4:5 7
4. Club Brugge 6 0 3 2 3:6 3

SKUPINA E:
AZ - BATE Borisov 3:0 (Sightorsson 6, 84, maher 86)
Dynamo Kijev - Šerif 0:0

LJESTVICA:
1. Dynamo Kijev 6 3 2 1 10:6 11
2. BATE Borisov 6 3 1 2 11:11 10
3. AZ Alkmaar 6 2 1 3 8:10 7
4. Šerif 6 1 2 3 5:7 5

SKUPINA F

SPARTA - CSKA Moskva 1:1 (Kadlec 44 / Đagojev 15)
Lausanne – Palermo 0:1 (Munoz 84)

LJESTVICA:
1. CSKA Moskva 6 4 1 0 18:3 16
2. Sparta Prag 6 2 3 1 12:13 9
3. Palermo 6 2 1 3 7:11 7
4. Lausanna 6 0 1 4 5:16 1

SKUPINA J:
Sevilla - Borussia Dortmund 2:2 (Romaric 31, Kanoute 35 / Kagawa 4, Subotić 49)
Karpati – PSG 1:1 (Fedetski 45 / Luyindula 39)

LJESTVICA:
1. PSG 6 3 3 0 9:4 12
2. Sevilla 6 3 1 2 10:7 10
3. Borussia 6 2 3 1 10:7 9
4. Karpati 6 0 1 5 4:15 1

SKUPINA K:
Liverpool – Utrecht 0:0
Napoli – Steaua 1:0 (Cavani 90+2)

LJESTVICA:
1. Liverpool 6 2 4 0 8:3 10
2. Napoli 6 1 4 1 8:9 7
3. Steaua 6 1 3 2 9:11 6
4. Utrecht 6 0 5 1 5:8 5

SKUPINA L
Bešiktaš – Rapid 2:0 (Quaresma 32, Ernst 45)
Porto – CSKA 3:1 (Otamendi 22, Micael 54, Rodriguez 90+3 / Delev 48)

LJESTVICA:
1. Porto 6 5 1 0 14:4 16
2. Bešiktaš 6 4 1 1 9:6 13
3. CSKA 6 1 0 5 4:10 3
4. Rapid 6 1 0 5 5:12 3

NAPOMENA: Prve dvije momčadi iz svake skupine idu dalje

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi