bundesliga

U 14 klubova nema zaraze koronavirusom, no čekaju se rezultati iz još tri momčadi

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 04.05.2020 13:13
  • Objavljeno 04.05.2020 u 13:08
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: CHINE NOUVELLE / Sipa Press / Profimedia

Pripremajući se za nastavak natjecanja u Bundesligi u klubovima su obavljena testiranja na koronavirus i u nedjelju navečer je objavljeno da kod 14 momčadi nema pozitivnih slučajeva, a da se još čekaju rezultati iz tri kluba - Augsburga, Borussije (M) i Red Bull Leipziga, objavili su njemački mediji

Za sada je potvrđeno kako su jedino u momčadi Kölna trojica zaraženih koronavirusom, dva igrača i fizioterapeut.

Njemačka nogometna liga (DFL) sastavila je poseban zdravstveni protokol kojeg bi se trebali pridržavati svi klubovi i igrači u slučaju nastavka Bundeslige.

Bundesliga je u prekidu od 13. ožujka, a do kraja je preostalo još devet kola. Bundesligaškim klubovima je trenutno dopušten trening u manjim skupinama i bez kontakta, a natjecanje bi moglo biti nastavljeno najranije 16. svibnja, dobiju li nogometaši 'zeleno svjetlo' od političara.

Kancelarka Angela Merkel najavila je da će odluka o nastavku prvenstva biti donijeta u srijedu, 6. svibnja.

Njemačka 1. liga

Monchengladbach-Koln2:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Bayern Munchen25174455
2.Borussia Dortmund25156451
3.RB Leipzig25148350
4.Monchengladbach25154649
5.Bayer Leverkusen25145647
6.Schalke 0425910637
7.Wolfsburg2599736
8.Freiburg25106936
9.Hoffenheim251051035
10.Koln251021332
11.Union Berlin25931330
12.Eintracht Frankfurt24841228
13.Hertha Berlin25771128
14.Augsburg25761227
15.Mainz25821526
16.Fortuna Dusseldorf25571322
17.Werder Bremen24461418
18.Paderborn 0725441716

Sljedeće utakmice

13.3.Fortuna Dusseldorf-Paderborn 07
14.3.Koln-Mainz
14.3.RB Leipzig-Freiburg
14.3.Borussia Dortmund-Schalke 04
14.3.Hoffenheim-Hertha Berlin
14.3.Union Berlin-Bayern Munchen
15.3.Eintracht Frankfurt-Monchengladbach
15.3.Augsburg-Wolfsburg
16.3.Werder Bremen-Bayer Leverkusen