SAMO ZA NAJUPORNIJE

Tuškanac najuspješniji u istarskom raju

17.08.2012 u 15:13

U pojedinačnoj međunarodnoj konkurenciji prva mjesta u kategoriji elite na maratonskoj stazi dugoj 61 kilometar osvojili su hrvatska prvakinja Andrea Kiršić i slovenski predstavnik Lenart Noč

Svi koji vole izazove i uzbuđenja u brdskom biciklizmu našli su se u Pazinu, na utrci XCM Rim 2012., državnom prvenstvu u maratonu i, istodobno, utrci koja se bodovala za Hrvatski kup.

U Pazinu su se, u međunarodnoj konkurenciji, natjecali brdski biciklisti iz Hrvatske, Slovenije, Italije i jedan (veteran) iz Finske.

Najviše zlatnih odličja na hrvatskom prvenstvu, čak četiri, osvojili su članovi biciklističkog gradskog kluba Tuškanac: Andrea Kiršić, Đani Simčić, Sanjin Sirotić i Paolo Rigo.

Gordan Kernc, tajnik Zagrebačkog biciklističkog saveza, ističe kako su maratonske utrke u brdskom biciklizmu iznimno naporne te kako nisu za svakoga nego za sudionike posebna kova. E, sad, što veći izazov, što zahtjevnija utrka, to više adrenalina.

Naša najbolja brdska biciklistkinja Andrea Kiršić, državna prvakinja u kategoriji elite, ovako je opisala pazinsku dionicu:

'Staza odlična. Prekrasan krajolik. Puno kamenja sipara. Puno defekata.'

U takvim okolnostima neki su proletjeli stazom, a neki su ušli u cilj jedva svladavajući posljednje metre. No ne možete im ništa zamjeriti kad su odlični studenti i kad je pravo čudo kako uspijevaju uskladiti sve te silne obveze.

Najbrži na utrci bio je slovenski predstavnik Lenart Noč, drugo mjesto pripalo je njegovom sunarodnjaku Mateju Lovšeu, a treće hrvatskom prvaku Đaniju Simčiću. Naslove hrvatskih prvaka osvojili su Andrea Kiršić (BGK Tuškanac) i Đani Simčić (BGK Tuškanac) u kategoriji elite, Sanjin Sirotić (BGK Tuškanac) u kategoriji natjecatelja do 23
godine, junior Paolo Rigo (BGK Tuškanac) i kadet Sandi Bažon (BK-MTB Istra, Pazin).

'Tuškanac je osvojio i najviše bodova čime se zasluženo popeo na najviše postolje u ukupnom poretku klubova', istaknuo je Richard Podsednik, predsjednik tog zagrebačkog kluba.

Rezultati - 61 km:

kategorija elite: 1. Noč (Slovenija, Ganesha Team) 2:34,16, 2. Lovše (Slovenija, UNI TEAM CULT) 2:35,44, 3. Simčić (BGK Tuškanac) 2:46,40;
kategorija do 23 godine: 1. Matic (Slovenija, energijateam.com) 3:01:15, 2. Sirotić (BGK Tuškanac) 3:15:11, 3. Luka Rigo (BGK Tuškanac) 3:46:41;
žene: 1. Kiršić (BGK Tuškanac) 3:11:07, 2. Zorana Težak (Adrenalina) 3:38:21, 3. Gorana Težak (Adrenalina, Premantura) 3:38:37;
elite&do 23: 1. Noč (Slovenija, Ganesha Team) 2:34:16, 2. Lovše (Slovenija, UNI TEAMCULT) 2:35:44, 3. Simčić (BGK Tuskanac) 2:46:40;
veterani 1: 1. Škarja (Slovenija, Energija Team) 2:59:48;
veterani 2: 1. Franić (BK Opatija - 2010) 2:54:35;
veterani 3: 1. Srdoč (Loborika Favorit Team) 3:11:45;
sport: 1. Svitić (Adrenalina) 3:10:38.
Utrka - 34 kilometra - juniori: 1. Paolo Rigo (BGK Tuškanac) 1:30:22;
kadeti: 1. Bažon (BK-MTB Istra, Pazin) 1:36:15;
rekreativci: 1. Biondić (BKK Kvarner) 1:44:43;
rekreativke: 1. Despinić (BK Axa) 2:47:44.